Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megeri médiamarktban biztosítá...

Kedd99 kérdése:

Megeri médiamarktban biztosítást kötni telefonra? Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Szeretnek új telefont venni és láttam vannak különböző biztosítások töresre. Sok embertől hallottam hogy nem igazán megbízhatóak ezek valamivel kibújnak mikor valami probléma van. Mi a tapasztalotok? És szerintetek megeri az ilyen biztosítás?

2022. ápr. 6. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A mediamarkt a legjobban lehúzós, undorító bolt. Sajnos ma belefutottam abab, hogy a másik elektronikai boltba, az euronicsba 35 ezerért volt az, amit ma nekem sikerült 43 ezerért megvenni, úgy hogy a termék ára a boltban nem volt kiírva, interneten kerestem rá, a mediamarkt oldalán csak 36 ezret írt erre a termékre, a pénztárnál meg koppantam, hogy ez hopp 43ezer.
2022. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgyhogy a mediamarktba soha semmit ne vegyetek. A black friday akciókon húznak le titeket a legjobban. De a sima akcióknál is. Többe kerül akciósan a termék mint egy héttel előtte rendes áron
2022. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"ezek valamivel kibújnak mikor valami probléma van. Mi a tapasztalotok?"

Tényleg így van.

2022. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
52%
Dolgoztam mindkét helyen (igen, múltidő, így nem vagyok részrehajló), így annyit tudok mondani, hogy van, amikor megéri, de az esetek nagy részében szopat a biztosító. Önrész eleve van, amit néha az értékesítők meg sem említenek (a siker érdekében, mert ki van belőlük hajtva, hogy minél több pluszgari pörögjön) és akkor utána még jönnek a "hmm, gyerek ejtette le? Akkor sajnos arra nem vonatkozik, mert..." kifogások. Egy időben rendszeresen hordtak vissza direkt földhöz vágott telefonokkal az ügyfelek, hogy kicseréltessék a régi mobiljukat és volt, akinek bejött, de a legtöbb esetben kibukott a jegyzőkönyvben, hogy ellentmondott magának az ügyfél.
2022. ápr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4es lenne egy kérdésem. Ha van egy termék amit vettem, és nem az én hibámból romlik el de azt mondják, hogy nem cserélik ki akkor mit tudok csinálni?
2022. ápr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

#5

Fogyasztóvédelem, vagy ha rámenős vagy, kérj üzletvezetőt és emeld fel a hangod. A pult benti részéről és kint állva is ugyanez volt a tanács mindig.


Általában a sárgakönyv és a fogyasztóvédelem említésétől megremeg a segglyuk sokakban, mert a vezetőnek is van vezetője... bár, ez a mai világban rohadtul nem a vásárlóról szól. Mondom ezt ex-értékesítőként.

2022. ápr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Első!

Az online ár és a bolti sokszor különböző náluk, erre sose adj (az online általában kedvezőbb, olyankor kérd áruházi átvételre).


Néha vannak valóban jó akciók, de érdemes megnézni vásárlás előtt, hogy máshol mennyibe kerül a termék.


Az eredeti kérdésre is válaszolok. Karácsonyra kaptam egy telefont ebből az üzletből. Szerettem volna utólag biztosítást vásárolni rá, hátha eltörik vagy ellopják. Adtak tájékoztatást, illetve prospektust a feltételekről, illetve az árakról. Igen ám, de szóban azt elfelejtették közölni, hogyha garanciában kicserélik a terméket, akkor bukta a kiegészítő biztosítás is az adott termékre. Szóval szerintem egyáltalán nem buli megvenni náluk, mert bármi történhet (pláne, ha nagyobb értékű és 2 vagy 3 év garancia van rá).

2022. ápr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
#7 nagyon rosszul ertelmezted. A biztosítás pont olyan esetekre vonatkozik (vonatkozna) amire a garancia nem.
2022. ápr. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, írtam is. Pl ha ellopják vagy eltörik. De ha garanciában cserélik a készüléket valami oknál fogva (pl alaplap hiba), akkor a médias biztosítás nem fizet már)
2022. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a pénztárnál ha kiderült hogy drágább, nem kell, nem kötelező megvenni.

ha pedig a polcon kisebb ár van, akkor annyiért kell hogy odaadják neked.

2022. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!