Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ips vagy amoled kijelzo a jobb?

Kedd99 kérdése:

Ips vagy amoled kijelzo a jobb?

Figyelt kérdés
Valahol megtudom nézni hogy melyiknek mi az előnye hátránya? Annyit hallottam hogy az amoled szebb viszont hamarabb tönkremegy vagy veszít a színekből. Ezekből mi az igaz?

2022. ápr. 7. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Semmi nem igaz belőle, AMOLED minden téren jobb az IPS-től.

Betekintési szög, kontraszt, színhűség, fogyasztás, valódi fekete.

2022. ápr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
58%

AMOLED mindenben jobb, én már IPS-t használni sem tudok (zavar).


A beégésre meg oda tudsz figyelni úgy, hogy nem maxon használod a fényerőt és a tartalmat időként változtatod (pl. a Waze szokott beégni, sok használt mobilon látom ennek nyomait - állíts be sötét témát, vagy változtasd meg a kinézetet, hogy ne mindig ugyanott legyenek az ikonok az appban).


Az IPS bevilágít, fakóbb, azon is megjelenhetnek apró, világosabb pontok (nem tudom a hivatalos megfogalmazását, de nem pixelhiba), a minimum fényerő magasabb (sötétben kifolyik tőle a szemem), a maximum alacsonyabb (napon meg nem látom úgy).

2022. ápr. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

AMOLED jobb színekben, és mély feketében. De be tud égni, ha sokáig 1 képet sugároz, pl. ha sokat youtube-zol állított módon. A középen lévő státusz csík látszódhat, ha egyszínű oldalt nézel. Ha odafigyelsz nem lesz baja.


Telefonba én mindenképp amoled-et pártolom.


Magyar cikk róla(igaz régebbi, de nagyjából jól megfogalmazza, azóta azért fejlődött mind2 technologia) [link]

2022. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:
Vannak gyengébb IPS kijelzők meg nagyon jók. Az utóbbi volt az iphone-okban, ezek nem rosszak és normál fénynél nehéz megmondani, melyik ips, melyik oled kijelző. (Iphone esetében)Viszont sötétben, kevés fènynél az oled előnye megmutatkozik. Mivel a kontraszt sokkal jobb bármi másnál, azért mert nincs háttér megvilágítás. Legnagyobb hátránya, hogy jóval drágább, minden másnál, ha pl cserélni kell.
2022. ápr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 meszike91 ***** válasza:
100%
Én amoledről váltottam ips-re. Annyi tűnt fel hogy az ips feketéi nem olyan tökéletesek.
2022. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én IPS ről váltottam AMOLEDRE. Fordítottak a tapaszatalatim. A fekete az fekete, de a fehér inkább sárgás akárhogy is állítgatom a szín beállításokat. A betűk széle pedig szivárványos. Engem ezek eléggé zavarnak, IPS nél ezek nem voltak. Ráadásul a nagyobb kijelzőnek nagyobb lett a felbontása is ,ezért a betűk igazából kissebbek lettek, vagyis rosszabbul olvashatóak a weboldalak. A betüméret állítás nem oldotta meg. (samsung A35) Legközelebb megint IPS lesz...ha lesz!
ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!