Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xre.hu oldalról bármi?

Xre.hu oldalról bármi?

Figyelt kérdés
Megbízható-e, milyenek az onnan rendelt telefonok, egyáltalán ismeri valaki?

2022. ápr. 19. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Honnan szeditek ezeket a hulladék oldalakat? :D

A cég egy székhelyszolgáltatóhoz van bejelentve, tehát gyakorlatilag fizikailag meg sem tudod őket találni. Guglizz rá erre a címre: Budapest, Nagytétényi út 180-196.

A hivatalos email címűk egy vacak gmail-es cím.

A céget 1 éve és 1 hónapja alapították, 1 fővel.

Nincs még egy leadott beszámolója meg semmilye sem, legalábbis én nem találtam.

2022. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Be van jelentve megbízható cégként, több mint 500 értékelés van és a csomagért is csak az után kell fizetni hogy átvettem, de köszönöm megfontolom
2022. ápr. 19. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Az hogy mit ír az árukereső megbízhatónak csak az értékelésektől függ, semmi mástól. Se az árukereső, se semmilyen hivatalos szerv nem ellenőriz semmit.


Ennyi az egész:

"Vásárlás után egy kérdőív kitöltésével mondhatják el tapasztalataikat a vásárlás, a kiszállítás, az ügyintézés menetéről a válaszadók.


"Zöld keretes": 60 nap alatt legalább 10 vélemény esetén,

amennyiben a vélemények átlaga eléri a 4,2-t.

"Zöld hátteres": 60 nap alatt legalább 60 vélemény esetén,

amennyiben a vélemények átlaga eléri a 4,6-t."


Itt elolvashatod részletesebben (a fenti szöveg a Hogyan működik a szolgáltatás? részből van):

[link]


Az 500 értékelés meg kifejezetten kevés, főleg hogy egy év alatt jött össze. Nézz meg egy Aqua-t (44 ezer értékelés), Notebook.hu-t (15 ezer értékelés), Euronics (35 ezer értékelés), Alza (157 ezer), Media Markt (151 ezer), Extreme Digital (93 ezer). Ezek megbízható boltok, nyilván a teljesség igénye nélkül.


Ezek mind szürkeimportált (vagy újracsomagolt) termékeket áruló, akár ÁFA csaló cégek, amiket megalapítanak valamikor, aztán nem működik ténylegesen soha, majd egyszer csak előveszik akár évekkel később is, 1 évig működik, aztán szépen megszűntetik, ahogy elkezdene vizsgálódni a NAV. Jellemzően valamilyen mini stróman nevén vannak (extrém esetben hajléktalanokén).

Ott kezdődik egy nem csaló cég, hogy:

- Lehetőleg több éve működik aktívan, ebből következik, hogy nem csak az utóbbi 1 évből vannak értékelései árukeresőn.

- A hivatalos kereskedői áraknál nem adja (lényegesen) olcsóbban a terméket.

- A cég címe nem egy székhelyszolgáltató. Ha egy kicsit is gyanús a cég, akkor keress rá a címére és szinte tuti hogy valamilyen székhelyszolgáltató oldalát fogja behozni találatként a google.

- A valóban működő cégek nem egy vacak gmail-es címet adnak meg hivatalos elérhetőségként.

- Ha nagyon alapos vagy, akkor megnézheted a cég beszámolóit is, már ha értesz hozzá. Ha nem, akkor legalább azt, hogy több évre visszamenőleg rendelkezik ilyenekkel.

2022. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Szia Kérdező!

Rendeltél végül telefont tőlük?

2022. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Én a héten rendeltem tőlük iPhone 13-at, ma reggel hozta a postás. Szürkeimportos készülékeket árulnak, az én telefonomat eredetileg orosz piacra szánta az apple, most néztem meg. Semmi baj nincs a bolttal, 3 nap alatt itt volt a telefon, bontatlan, aktiválatlan vadi új készüléket kaptam. Kaptam hozzá bolti garancia jegyet plusz ugye az apple egy éves jótállását. Én nagyon meg vagyok velük elégedve. Nem az első vásárlásom volt tőlük és valószínű máskor is őket keresem meg először. A telefont 270.000ft-ért vettem, míg az Apple oldalán ez a telefon jelenleg 389.000ft. Tudtam, hogy szürkeimportos lesz a telefon, én szándékosan választottam az olcsóbb üzletet mivel ekkora ár különbségnél azért nem mindegy mennyit adok ki ugyanarra a telefonra és az Apple jótállása ott van így is. Tudom, hogy Magyarországon ekkora összegnél több év járna de ez az én véleményem, hogy ha 119.000 forinttal olcsóbban kaphatom meg ugyanazt, akkor bevállalom az egy év garanciát, hiszen sose volt semmilyen gondom az Apple termékeivel.
2023. márc. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
A telefon megérkezett rendben, de három hónap után elromlott, szervizükbe visszaküldették, és két hónapja semmi érdemleges választ vagy tájékoztatást nem adnak. Gyakorlatilag nincs hozzá garancia, ha elromlik amit rendeltél.
2023. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én most rendeltem tőlük egy tabletet, szerintem elég reális árért. Én ezt az oldalt azért mertem bevállani, mivel egy bejelentett cég üzemelteti, és az értékelése is jó, illetve-de nagyon nem utolsó sorban!- még azért, mert utánvéttel leget rendelni. Viszont biztos tapasztalatot csak akkor tudok mondani, ha meg is jön a rendelés.
2023. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Azóta milyen? Megbízható, érdemes tölük rendelni?
2023. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok

Én egy Samsung tabletet rendeltem tőlük, ami rendben meg is jött néhány nap késéssel.

Viszont nem mondanám kifejezetten megbízhatónak. Lehetőség szerint máshonnan rendelj.

2023. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Szerintem tök korrektek, már kétszer rendeltem tőlük. Tavaly nyáron és idé
2023. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!