Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mivan hogyha nem tudom a...

Mivan hogyha nem tudom a Yettel számlámat a határidőig kifizetni?

Figyelt kérdés
Utánna van lehetőség még fizetni? Van kijön házhoz a NAV és behajtja?

2022. máj. 5. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi nincs pár napig tuti, szerintem kb. 15 nap után felszólítás vagy korlátozás, de van türelmi idő, csak addig is ketyeg rá a kamat.
2022. máj. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mennyi a kamat kb? Jövőhét hétfőn vagy kedden tudnám kifizetni
2022. máj. 5. 07:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Max. 1-200 forint, ebből nem lesz semmi, az is lehet, hogy kamat sem. Nekem a vodánál van olyan, hogy a net kedvezményes és ha egyik hóban nem fizetem ki határidőre, akkor ez a kedvezmény elvész és plusz 1000Ft.,vagy valami ilyesmi összeg.
2022. máj. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Egy nap után egy ezres bünti.

Ha egy hét múlva befizeted, akkor ennyi.

2022. máj. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat
2022. máj. 5. 07:44
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"Fizetési határidő: a számla keltétől számítva 15 napod van a számla befizetésére, mely időszak alatt nem terhelünk késedelmi kamatot.


Ha nem fizetted be a számládat a fizetési határidőig, az Elektronikus hírközlési törvényben (továbbiakban EHT) foglaltaknak megfelelően szólítunk fel a számla befizetésére, illetve SMS-ben elküldjük részedre azt is, hogy mi történik, ha nem rendezed a számládat. A tényleges befizetésig késedelmi kamatot terhelünk."


Ez a késedelmi kamat változó, pl a Telekomnál a saját hibámból majdnem egy hónapig nem fizettem be a netszámlát, erre 63 Ft késedelmi kamatot számoltak fel még 2020-ban.

2022. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A navnak ehhez semmi köze... :D

Fog jönni egy sms amiben értesítenek hogy nincs befizetve és rendezd X napon belül. Addig nem fog történni semmi. Ha utána sem fizeted be, akkor a következő értesítés már fizetős lesz, 500-1000 forint szokott lenni amit hozzácsapnak a számlához. 2 vagy 3 hónapig lehet ezt játszani és utána kikapcsolják a szolgáltatást, felmondják a szerződést. A tartozás pedig egy adósságkezelő céghez kerül.

Meg még annyi szokott lenni a "bünti", hogy az összes számlát ami fizetendő azt egyszerre be kell fizetni.

2022. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az szja-t befizetted?
2022. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem probléma, 3-4 nap múlva tudom fizetni
2022. máj. 5. 16:35
 10/10 anonim válasza:
100%

Én van hogy a határidő után 5 nappal később fizetem, szeretek minden számlát egyszerre befizetni és nem volt belőle sosem gond.

SMS-t szoktak küldeni nagy ritkán, de addigra be van fizetve már csak hozzájuk nem ért még el.

2022. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!