Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek mennyire "régi"...

Szerintetek mennyire "régi" telefont érdemes még használtan venni?

Figyelt kérdés
Poco X3-at néztem, 45-50 ezer környékén már lehet venni. Szerintetek megérné másfél éves telefont venni ennyiért, vagy inkább vegyek drágábban újat?

2022. máj. 10. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly "vettem" egy 11 éves telefont. Pontosabban cseréltem egy multiméterre. Teljesen jó, pont azt tudja amire nekem kell. A kockázatot az akkumulátorok rejtik, mivel ha az megpusztul, akkor nem biztos hogy lehet cserélni. Emiatt használtan, 1 éves kor után én már csak olyat vennék, amihez biztosan van akksi (és ha hosszú távra tervez az ember, akkor az is fontos hogy évek múlva is legyen hozzá, bár ezt nehéz előre megjósolni).

1,5 éves modern telefon már valószínűleg leélte élete javát. Akkor érheti meg, ha jelentősen olcsóbb mint egy új. Tehát ha mondjuk újonnan ahhoz hasonlót 100 ezerért adnak, akkor 45-50 körül már lehet megéri. Ha viszont mondjuk "csak" 70 ezer egy új, akkor már valószínűleg nem.

2022. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért lutri, mert soha nem ismerni az eladó használati szokásait. De még ha ismerőstől is veszed, akkor sem lehet jól megtippelni a használtsági fokot (értsd akku állapotát). És még ugyanannál az embernél is változhatnak a felhasználási szokások évről évre, így totál megjósolhatatlan egy használt telefon állapota.


Neked kell döntened, hogy mennyit éri meg kockáztatnod.

2022. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es... 11 éves telefont használni felér egy nyilvános kitárulkozással. Egy ilyen koros készüléknek olyan elavult a biztonsági szoftvere, hogy híváson és esetleg SMS-en kívül semmire nem használnám a helyedben.
2022. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3: Pontosan erre kell, nem is tud sokkal többet. Nem érintőkijelzős. Egy Samsung S5-öm volt előtte, azt is pontosan ugyan erre használtam. Meg évente lőttem 3 fotót, meg jegyzetfüzetbe felírtam pár dolgot. Ezeket ez is tudja.
2022. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
ha még nem kopott le az alma a hátlapról, azt még meg lehet venni.
2022. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2-3 éveset max, a régebbieken nincsen szoftvertámogatás már esetleg biztonsági frissítés. Ez a droidosokra igaz, az iPhone-ból a 8 meg a felette lévők még jók. :)
2022. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!