Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha vehetnétek most bármilyen...

Ha vehetnétek most bármilyen telefont, ami jelenleg a piacon van, melyiket vennétek meg?

Figyelt kérdés

Bevallom kicsit elvesztem a rengetegben, telefont vásárolnék (egy honor 20pro a jelenlegi, sajnos leejtettem:() és egyszerűen nem tudok dönteni.

Három márka érdekel, a honor, a xiaomi és a samsung, de leginkább az első kettő.


Kinéztem a vágyott típust,honor 50 és xiaomi 11T pro, ezek tetszettek meg képen, fontos a jó kamera és a nagy tárhely, de amikor lejtettem egy sétát az euronicsban, rájöttem, hogy túl nagyok a kezemben, nem kényelmes fogni őket :( így jött a samsung, mert azok viszont picik, könnyebbek az én női kezemnek, de a kamerájuk mégse a 108mp.


Szóval, mivel kevésbé értek a telefonokhoz, ti mit vennétek?



2022. máj. 13. 19:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Lol. Tényleg nem értesz hozzá, javaslom ne kamera alapján válassz telefont. Megszédített a "108 megapixel", de igazából ez semmit nem jelent. :D
2022. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudtam, 10es, köszönöm! Mondjuk továbbra sem választanék iPhonet, olyan idegen nekem. :) ettől függetlenül megértem a választást, sokan dicsérik


Oppot most olvasgatom, szimpi, tetszik!


Honnan tudom akkor, csak így az interneten fellelhető adatok alapján, hogy melyik telonak milyen a képfeldolgozó szoftvere?


A legnagyobb bajom amúgy, hogy szinte mind nagyon nagy a kezemnek :(

2022. máj. 13. 21:02
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ami kisebb méretű telefon és a kamerája is az élvonalban van, az jelenleg a Samsung S22.
2022. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ami kisebb méretű telefon és a kamerája is az élvonalban van, az jelenleg a Samsung S22."


Pontosan ezt akartam írni, azzal a kiegészítéssel, hogy az iPhone 13 és a 13 Pro is akkora mint az S22 és ezek is elég jó képeket csinálnak.


"Három márka érdekel, a honor, a xiaomi és a samsung, de leginkább az első kettő."


Ha ez a három márka érdekel akkor a Honort és a Xiaomit helyből ki is zárnám. Viszont a Samsungnak nagyon jó kompakt csúcsmobiljai vannak. Ha mindegy a pénz, akkor S22-őt javaslom. Ha kicsit olcsóbbat szeretnél, akkor S21-et, ez sem rosszabb észrevehetően semmiben, a Samsung szoftveresen is szuper és 4 évnyi Android főverzió frissítést garantálnak, biztonsági frissítésből meg 5 évet. Mindkettő készülék telefon lesz még 3-4 év múlva is.

Ha egy kicsit nagyobbra vágynál mint az S21, akkor ott van még hasonló árkategóriában az S21 FE is (ebből kétféle konfiguráció kapható, az egyik 6 GB RAM-mal rendelkezik és 128 GB háttértárral, a másik 8 GB RAM-mal és 256-os háttértárral, ha engem kérdezel, akkor a 6 GB RAM is bőven elég lesz évek múlva is és jelentősen olcsóbb).

2022. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem az iPhone kicsit sem szimpi (bocsi) , no meg eddig androidosaim voltak, gondolom jó sokára szoknám meg. Illetve a megapixel sem 108 úgy tudom.."


Ja erre pedig azt mondanám, hogy 108 megapixel konkrétan néphülyítés. De még az 50 is. Tudod hány megapixel kell egy 4K-s képhez? 8. Min tudsz 4K-s képeket natívan nézni? Baromi drága monitorokon, meg újabb átlag TV-ken. A 8K-hoz is csak 33,2 megapixel kell, ezt meg még baromi drágább monitorokon és rohadt drága tv-ken tudod élvezni teljes pompájában.


Nekem is volt 60 akárhány megapixeles Xiaomi telefonom. Tudod hogy hány megapixelt használt a kamera alapból? 12-őt. Minden képet így csinált, kivéve akkor ha megmondtad neki, hogy márpedig most használd az összeset, ami 100-ból 99 esetben rosszabb képet eredményezett. Egy mobilkamera méretű lencsén értelmezhetetlen ez a megapixel szám. A nyakamhoz tenném a rozsdás bökőt, hogy a 108 megapixeles kamera alapból ugyanúgy 12-őt, vagy maximum valamivel többet használ.

Aztán jön egy akármilyen iPhone, Samsung vagy Sony telefon a 12 megapixeles kamerájával és helyből 10x jobb képet lő :D

2022. máj. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%
Google Pixel ha lenne hozzá pénzem.
2022. máj. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Csakis Samu.:D Hiába, elvetemült Samu rajongó vagyok, de eddig csak az alsó, közép kategóriában lévő készülékekből választottam. Ha megtehetném akkor egy S21 vagy 22-t választanék azt hiszem.
2022. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!