Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek megéri még régebb...

Szerintetek megéri még régebb fajta, gombos telefonokat venni?

Figyelt kérdés
Ebbe a kategóriába például a nokia 3310-et értem. A jövőben lehet valami értéke? Elvégre nem túl gyakori már manapság sem

2022. máj. 22. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem, mivel lekapcsolják a 3G-t.
2022. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod nélkülözni a netezést telefonon, minden további nélkül, vagy akár tartalék, vagy hobbitelefonnak. Nekem is volt 3310-esem, mindig az volt a kedvencem, azóta sem nőtt a szívemhez a többi telefon annyira. Arról nem is beszélve, hogy sokkal időtállóbbak voltak a régebbi telefonok, mint a mai okostelefonok, amiket gyakran már évente-kétévente cserélni kell, hacsak nem százezres kategóriájút vesz belőle valaki (de köszönöm szépen, én ki nem adok ennyi pénzért egy sz@ros telefont, másra is tudom azt költeni).
2022. máj. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez attól függ, hogy mik az igényeid. HA nem akarsz ingyen hívni WhatsAppon, Viberen, Messengeren senkit(hanem ezt a pénzt percdíjas hívásként inkább kifizeted akkor is, ha az akár 5-6 számjegyű összegre is rúghat), vagy olyan csomagod van, amiben van mondjuk - most csak hasamra csapok - teszem azt, pl. havi 1000 perc bármely hálózatba ingyen (ennek meg nyilván borsos havi alapdíja van - lsd. egyik szolgáltatónál, meg úgy általában sehol nincs ingyen kenyér, meg úgy soha sehol semmi nincs ingyen),ÉS tudod nélkülözni mindazt, amit a mai telefonok tudnak (mindenféle appok, általános netezés a telefon alapértelmezetten előtelepített Google Chrome böngészőjében), AKKOR neked bőven, untig megteszi bármilyen - akár nyomógombos, akár alapkategóriás érintőképernyős - telefon is.
2022. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Mármint a régi 3310? Az most is gyakori készülék, pár ezer Ft-t ér, a fél országnak volt ilyen. És az első gyépés válaszával szemben még sokáig használható is marad, hiszen 2G-n ketyeg. Ha van komplett gyári dobozos példányod jó állapotban, akkor zsírozd le, tedd fel a padlásra 20 évre, aztán nézd meg a piacot :)
2022. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Speciális esetben éri meg nyomógombos telefont venni.

1. Idősnek veszed, aki nem akar/tud új dolgot megtanulni.

2. Tartalék telefonnak veszed. Pl. ha olyan a munkád, hogy nagy eséllyel tönkremehet közben a telefonod, akkor jól jöhet egy ilyen. Vagy ha kirándulni mész és nem akarod, hogy a drágábbikat hagyd el, stb.

3. Ha TÉNYLEG csak telefonálásra és SMS írásra használod a telefonodat.


Bár szerintem annyi hasznos funkciója van egy akár alsó kategóriás okostelefonnak is, hogy nem éri meg erről lemondani. Ott van a zsebedben egy gyakorlatilag teljes értékű számítógép, amivel fillérekért tudsz interneten keresztül üzentet írni vagy beszélgetni, tudsz vele ma már kimondottan szép képeket csinálni bármiről, tudsz vele fizetni, tudsz vele navigálni, tudsz vele parkolást fizetni, tudsz valutát váltani, ad absurdum ha sokat kell várnod valahol (mondjuk kórházban egy kellemes 2 órás üldögélésed lesz), akkor tudsz zenét hallgatni, filmet nézni, videókat nézni, olvasgatni vagy játszani.


"Ha van komplett gyári dobozos példányod jó állapotban, akkor zsírozd le, tedd fel a padlásra 20 évre, aztán nézd meg a piacot :)"


Ezek a kütyük mindig akkor lesznek "drágák", ha felnő az a generáció, aki gyerekként nem engedhette meg magának az adott terméket, aztán felnő és szép elmékként megvenné. Ahogy ez a generáció "kihal", már nem lesz gyűjtői értéke a dolognak.

Namármost egy régi Nokia nem ritka manapság, ráadásul szerintem (?) ez sosem volt egy különösebben vágyott, elérhetetlen termék, amire hű de ki lennének éhezve most felnőttként tömegek. Én nem hiszem hogy túl nagy "befektetés" lenne egy ilyen telefont őrizgetni, vagy most megvenni és várni hogy majd egyszer drága lesz.

2022. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!