Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilinternettel lassan tölti...

Mobilinternettel lassan tölti be a youtube a videókat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4g+ mobilnetemnek a sebessége 100mbps, az otthoni wifinek átlagban 50-60 mbps a sebessége. Wifin tökéletesen betölti a youtube az akár 4k-s videót is akármilyen megakadás nélkül. Viszont mobilnettel aligha tudja töltés nélkül a 480p-t. Esetleg erre lenne valakinek bármilyen tippje, véleménye, hogy hogyan tudnék mobilinternettel nézni 1080p-ben videókat?

2022. máj. 25. 13:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Kis kiegészítés: idő közben megnéztem mennyi internetet használ a telefonom youtube videó nézése közben. Az érték 2.1-2.5 mbps, 100 helyett. Illetve a készülék egy Samsung a52s.
2022. máj. 25. 13:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Telefonon a 720p is bovel eleg a kis kijelzo miatt
2022. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert ez egy g*ci!!!
2022. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki is mérted a 100 Mbit/s sebességet a mobilneten? Attól hogy 4G+ a technológia amit használsz, ami elméletben tudja ezt a sebességet, a gyakorlatban nem lesz annyi, mert a mobilnet osztott erőforrásokon alapszik, eloszlik a felhasználók között a sávszélesség, minél többen vagytok rajta, annál lassabb lesz. Ezt anno az EDGE-vel nagyon jól ki lehetett mérni, a 256kbit/s letöltési sebesség akkor jött, ha senki más nem volt azon a cellán, ami faluban éjjel megtörtént. Aztán indítottam egy hívást egy másik telefonnal és a felére esett a letöltési sebesség a hívás idejére, majd ahogy vége lett visszaállt.
2022. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy speedtest oldalon csekkold meg a mobilinternetedet. Szerintem csak a neve a 100 MB/s. Gondolom a szerződésben le van írva a garantált sávszélesség is, hogy ehhez a nevű csomaghoz milyen garancia van. Mondjuk 10 MB/s. Na, ha ez alatt van speedtest szerint (kültéren) akkor talán reklamálhatsz.
2022. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, le lett mérve az mobilinternetemnek a sebessége és valóban tudja a 100mbps sebesseget. Az eddigi legkevesebb amit eddig mertem az 45mbps volt(úgy gondolom azon is kellene mennie a egy 1080p-s videónak). Le töltöttem egy appot, ami folyamatosan kiirja az internet jelenlegi sebesseget, bármilyen dolgot csinálok eleri a leheto legnagyobb sebesseget(50-100mbps) azonban ha elinditok egy YouTube videót ez leesik 2-3mbps-re. Olyan mintha bele lenne írva az alkalmazásba egy mobilnet "limitalo" meg úgy is hogy kíván kapcsolva az osszes adatcsokkento lehetőség.
2022. máj. 25. 16:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!