Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak, hogy még...

Mit csináljak, hogy még egyszer legalább bekapcsolódjon?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon régi Samsung Galaxy mini S5570-es telefonon. Azt hiszem ez a neve, mert a papírjai már nincsenek meg. De rákerestem, és ezt a telefont adja ki.

Szóval, ez a telefon szegénykém évek óta a fiókban van. Több éve beadta a kulcsot, nem kapcsolódott be. Akkoriban még próbálkoztam vele, volt amikor többször bekapcsolt nagy sokára, de rögtön ki is fingott. Valahol olvastam akkoriban, hogy ki kell venni az aksit, visszatenni, aztán 20 mp-ig nyomni a gombot, vagy valami ilyesmi, azóta sem találom ezt a leírást. Pedig akkoriban ezzel a módszerrel be-be kapcsolt, de utána én is feladtam. Vettem másik telefont, nem ez a gond. Azért szerettem volna még, hogy legalább utóljára bekapcsoljon, mert vannak rajta hanganyagok, melyeket szerettem volna még lementeni a laptompomra. Most megint elővettem, háta sikerülne. A saját töltője már nincs meg, ezért a mostani telefonom töltőjével töltöm laptopról. A töltő dugója belement, viszont egy pici fém része látszódik a töltő dugójának, nem tudom így mennyire tölt? Kérdésem, ennyi év után, mennyit kellene várni, hogy feltöltsön, és milyen tippet adnátok, hogy hátha bekapcsolódna még? Csak a hanganyagokat akarnám lementeni, ezért nem szívesen vinném már szervizbe, persze, ha nem megy másképp.......


2022. jún. 8. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak megdöglöött az akkumulátora már régen. Valószínűleg a védelem miatt nem fogja felvenni a töltést. Kellene egy másik akksi bele.
2022. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fontos hanganyagok lehettek, ha ennyire ráért a mentésük. Működő telefonról még sokkal egyszerűbb lett volna lementeni. Ha csak akkuhiba, akkor talán van esély otthon is, nem egy 0.00 V-ra lemerült fényképező akkut sikerült feltölteni a hozzá adott töltővel, persze sok mindenre nem volt jó, nem tartotta a töltést sokáig, de a fényképező bekapcsolt vele. Hagyj neki némi időt, legalább 1-2 órát, vagy akár egy éjszakát. Ellenőrizd melegszik-e a töltő (ha melegszik, áramot ad le, azaz töltődik az akku), esetleg próbáld másik töltővel. Ha semmi életjelet nem ad, akkor szerviz, ha megér annyit.
2022. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na most ezt fontos volt megjegyezni!

Nyilván nem annyira fontos hanganyagok, de azért mégis jó lett volna, ha letudom menteni őket.


Igen, addig kellett volna, amíg működött, de mire lementettem volna, akkora pont beadta a kulcsot.


Egyébként köszi a tanácsot!

2022. jún. 8. 18:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha sikerült megértened, hogy legközelebb előre ments és ne utólag, amikor már megtörtént a baj, akkor megérte a megjegyzésem.
2022. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát képzeld má, sikerült megértenem. Szerintem te nem érted.


Arra a megjegyzésedre gondoltam, hogy igencsak fontos lehetett, ha eddig tudott várni.


Előre meg, hogy lehet menteni egy felvételt?

2022. jún. 8. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:
A (biztonsági) mentésnek az a lényege, hogy még azelőtt készül el, mielőtt lesz valami az eredeti fájllal vagy annak hozzáférhetőségével. Általában a telefonnal készült vagy a telefonra letöltött adatokat egyből a gépre másolom, majd onnan időnként külső merevlemezre, még ritkábban egy újabb különálló meghajtóra, így legalább két példányban, egymástől eltérő helyen vannak eltárolva. Van, ami megvan három példányban is. Kicsit bolondbiztos megoldás otthonra, saját, pénzt nem érő, inkább csak eszmei értékkel rendelkező adatoknak, ettől még így szoktam csinálni. Nem várok éveket egy kép készítése, majd biztos helyre mentése között.
2022. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én értem amit írsz, csak te nem érted még mindig.


Nem vártam éveket, sőt még egy napot sem, azonnal mentettem volna, de ismétlem, pont akkor döglött be.

2022. jún. 8. 20:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Valóban próbálkoztál, elolvastam mégegyszer a kérdést. Előfordul, hogy nekem sem megy az értelmező olvasás elsőre.
2022. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na, akkor ugorjunk neki még egyszer. Amikor elkészült a hangfelvétel, akkor utána mindjárt, a következő pillanatban szerettem volna a laptopra rámásolni. De a telefon, pont abban a másodpercben adta fel. Utána már hiába próbálkoztam, nem működött a telefon. Eltettem a telefont, ennek már valóban pár éve. A hangfelvétel valóban nem annyira fontos, de azért örülnék, ha mégis megtudnám még oldani, hogy elmentsem a laptopra. Hát istenem, most pár év után, úgy éreztem mégis kell nekem. Volt már ilyen a történelemben.

Ettől érthetőbben nem tudom megfogalmazni, bocsi.

2022. jún. 8. 21:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezeknek a telefonoknak még nem nagyon volt használható belső tárhelye.

MicroSD nélkül szinte semmit sem engedett menteni.



Esetleg a keresett fájl nem a készülékben lévő memóriakártyára lett mentve?

2022. jún. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!