Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Leadott mobil után mi a teendő?

Leadott mobil után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Találtam egy iphone telefont hajnalban munkába menet.Próbáltam bekapcsolni,hátha lesz valami támpont a tulaj megtalálására,de annyira merült volt,hogy be sem kapcsolt.Napközben utána néztem,hogy hol lehet leadni.Délután le is adtam,hol kitöltöttek 4 oldalt,majd kérdezték,hogy,amennyiben 3 hónap elteltével nem jelentkezik a gazdája,akkor igényt tartok-e rá,vagy ha nem, az önkormányzat eladja a lejárt idő után.Nem volt mit vesztenem,bejelöltem,hogy igen,igényt tartok....Aztán már otthon gondolkodtam,hogy ebben az esetben tudom-e használni,ha mégsem keresi a tulaj,és hozzám kerül?Gondolom kapok egy papírt az önkormányzattól,hogy igen,ez már az "én jogos tulajdonom".Lobogtassam a papírt egy iphone szervizben,hogy tessék ezt a készüléket használhatóvá tenni? :)
2022. jún. 10. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Igen
2022. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

"Lobogtassam a papírt egy iphone szervizben,hogy tessék ezt a készüléket használhatóvá tenni? :)"

Mi köze a szerviznek ahhoz hogy neked mi bajod van? Le van zárva, az tudja kinyitni, aki tudja a hozzáférést. A szerviz nem tudja.

Tehát lesz egy telefonod, ami semmire sem jó. Mondjuk alkatrésznek jó az akku, meg a kijelző, nagyjából ennyi. A hangszóró, mikrofon, gombok, csatlakozó, az nem tétel ilyen szempontból.

A legjobb amit tehettél volna, az hogy valahogy feltöltöd, megkérsz valakit hogy töltse fel, hátha hívja valaki a készüléket. A hívást lehet vele fogadni feloldás nélkül is, könnyebben a tulaj nyomára lehetett volna akadni. De így már annyi, ha leadtad, nem fognak vele szórakozni. Beteszik egy dobozba, és 3 hónap múlva ha senki nem kereste, odaadják neked.

2022. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Az igazolás csak arra jó, hogy igazolhatod hogy nem illegálisan van nálad. De attól senki nem fogja neked feloldani. Sőt, addigra már lehet a tulaj le is tiltatja.
2022. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Miért nem a rendörségre vitted?
2022. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha technikailag nem kerül letiltásra (ami szinte kizárt dolog), akkor én 3 hónap múlva a papírt lobogtatva bevágtatnék egy szervízbe, ott megfizetném az ilyenkor szokásos tarifát, és utána átvenném a telefont.


Megjegyzem, én ezt a kérdést nem most tettem volna fel, hanem - jelen konkrét esetre vonatkoztatva - nyár végén, vagyis akkor, amikorra letelik a három hónap. Ha ugyanis már ilyen etikus meg jogkövető voltál (ami szép meg helyes meg megsüvegelendő, meg minden), akkor felesleges arról hipotetizálni, feltételes módban beszélni, hogy mi lesz, ha... három hónap múlva.


Gondolom a telefon cellainformációit a megfelelő etikus hackerekkel (a hatóság külsős embereivel) simán lenyomoztatja a rendőrség, hogy nem azért "veszítették el" a telefont, mert pl. azon beszéltek meg valami bűncselekményt. (és utána azért dobták el,hogy ne lehessen bemérni az ő hollétüket).


Ha igen, akkor garantáltan nem fogsz kapni tőlük - esetleg egy visszajelzésen, meg virtuális vállveregetésen kívül - semmit.

2022. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom mire fel osztogatjátok a lepontozást - már megint - de a többieknek igaza van. Ha visszakapod mert nem jelentkezett érte a tulajdonosa, akkor kapsz egy papírt is mellé, hogy a tiéd. Innentől kezdve pedig az Apple feloldja és visszaállítja neked és használhatod.

Volt erről 1-2 éve egy kérdés itt. A kérdező jó fej volt és visszaírt a kérdésénél, hogy miután megkapta a telefont mert nem jelentkeztek érte az apple feloldotta és most vígan használja.

2022. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2022. jún. 12. 06:29
 8/8 anonim ***** válasza:
6: Pontosan, éppen emiatt nem lehet az itteni pontozást véresen komolyan venni, mert vannak nótórius lepontozók, akik ha kell, ha nem lepontoznak. Én meg is szüntetném a mindenki számára engedett pontozósdit, esetleg az itteni moderátoroknak (akik nyilván azért moderátorok, mert kivívtak egy tiszteletet az oldal szerkesztése során) engedném, hogy ismerve az itteni közösség aprajának-nagyjának javát (nyilván azokra célzok, arra a talán néhány tucatnyi emberre, akik rendszeresen válaszolgatnak itt).
2022. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!