Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Garancia érvényesíthető ha...

Garancia érvényesíthető ha nincs meg a számla?

Figyelt kérdés
Okostelónál (Google) ha kifingik és nincs meg a számla, de még javában tart a garanciális időszak, akkor is érvényes a gari? Másik elektronikai eszköz, de tavalyelőtt volt egy olyan esetem, hogy a HP laptomomon nem működött a modem, felismerte a SIM kártyát és csatlakozott a netre, de állandóan ledobálta. A számlát nem találtam hozzá, azt sem tudom, hogy papír alapú volt -e vagy e-mailben kaptam meg amikor vásároltam, de nem is kérték, elvitte a futár a márkaszervizbe, megjavították, visszaküldték munkalappal együtt díjmentesen. Kérdés, hogy ez általában így működik -e, hogy szériaszám alapján lecsekkolják a gari érvényességét, vagy a szerviztől függ, hogy kéri -e a vásárlásról a számlát. Ilyen garanciajeggyel amik régen voltak meg már szerintem vagy 5-6 éve nem is találkoztam, nem tudom létezik -e még egyáltalán.

2022. jún. 11. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Általában nem. Ritkábban előfordul hogy egyéb rendelési vagy számlázási adat (Purchase order, Delivery Nr., Tracking Nr.) vagy sorozatszám alapján is intézheti a garanciát az eladó, de ez ritka (azért egy próbát megér).
2022. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A sorozatszám alapján érvényesíthető a gari. Intézd!
2022. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Érvényes a gari. Nem feltétel a számla megléte.
2022. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!