Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Anyukámnak régi, 2G-s telefonj...

Anyukámnak régi, 2G-s telefonja van, tényleg hamarosan megszüntetik én nem fog tudni rajta telefonálni sem?

Figyelt kérdés

#mobil #2G,3G
2022. jún. 14. 10:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A 3G-t szüntetik meg, de ez az adatkapcsolatra vonatkozik. Ergo olyan telefonnal, ami nem tud csak 3G szabványokat nem fog tudni netezni, de telefonálni igen!
2022. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
De tudni fog nezezni is, a GPRS/EDGE marad. Csak a szokásosnál is lassabb lesz, mert minden 3G-s eszköz, ami nem csak mobiltelefon, hanem online pénztárgépek, bankkártya terminálok, 2G-re fognak leesni és a kommunikációjukkal leterhelik az amúgyse izmos hálózatot. Ezeket pedig nem fogja 4G-sre cserélni a gazdája, mert óriási kiadás lenne, meg hát minek, mert működik, csak a szolgáltatót fogja terhelni. Nem csodálom, hogy eddig csak a Telekom lépte meg ténylegesen a 3G lekapcsolást, a Yettel még húzza egy kicsit (náluk van az online pénztárgépek úgy 20%-a), a Vodafone meg konkrétan be sem jelentette (náluk van a maradék 80% és a komplett BKK FUTÁR, ami szintén 3G alapú, amikor az kiépült 4G még csak egyetlen teszt cellán létezett).
2022. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"én úgy tudom, hogy a 2G és a 3G is megfog szűnni."

Rosszul tudod.

Hogy a 2G-t mikor vezetik ki, ha egyáltalán kivezetik, azt nem tudni. Valószínűleg még jó ideig működni fognak, tekintve, hogy pl. az SMS mind a mai napig 2G kapcsolaton keresztül továbbítódik. És kompatibilitási okokból szintén célszerű jó ideig megtartani.

Röviden: jó ideig még nem kell izgulnod azért, hogy akármilyen telefonon ne tudj telefonálni.

2022. jún. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!