Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia 10 IV vagy Samsung...

Sony Xperia 10 IV vagy Samsung Galaxy A72 a jobb telefon?

Figyelt kérdés

Telefon vásárlás előtt állok. 2 évig használtam a Galaxy A72 egyik elődjét és többé-kevésbé elégedett is voltam vele… Most ment tönkre és javításra nem akarok költeni, akkor inkább már veszek egy új telefont.


A fenti 2 telefont néztem ki…


A Sonyval az a bajom, hogy kicsit kicsi, de talán még pont oké… Van a családban 2 éves iPhone SE telefon és az nekem már nagyon kicsi lenne, de azért ennek a Sonynak mégsem 4.7 inch a kijelzője, hanem 6. Ez talán még jó…


A Samsungban 6GB RAM van, a Sonyban 8GB.


Azt lehet tudni, hogy az előlapi “selfie” kamerák között mekkora a különbség? Mert a Sony nagyon jó kamrákat készít, az iPhone is azt használja, csak állítólag szoftveres okokból nem készít valami jó képeket…


Viszont ez főleg a csúcs telefonok összehasonlításában igaz, ilyen alsó-középkategórián belül, el tudom képzelni hogy ugyanolyan “jó” képeket készít a 2 telefon… Ismétlem, engem elsősorban a selfie kamera érdekelne.


Árban a Sony 30-40 ezer forinttal drágább mint a Samsung, ha csak egy kicsit is jobb, akkor nekem megéri ezt az árkülönbséget.



2022. jún. 15. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

A Sony-ról nem tudom véleményt mondani, mert nem vagyok jártas a márkában.

De azt viszont nem értem, hogy miért pont az A72 a másik kiszemelt? Az A52s 5G erősebb hardveresen és még olcsóbb is, 6.5" a kijelző, van 120Hz. Egyedül a telefotó kamera hiányzik az A72-höz képest, de elvileg a selfie érdekel elsősorban.

2022. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az A52s erősebb?

Ezt nem tudtam, azt hittem az a gyengébb…


Régen az A5 egy kategóriával lejjebb volt mint az A7. Talán 2018 környékén… Azt hittem ezt a vonalat tartják.

2022. jún. 15. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

+1 szavazat az A52s-re. Valamiért ez erősebb hardvert kapott, mint az A72.

A Sony-ban meg tudtommal csak 6gb ram van, és minden másban is gyengébb, mint az A52s (akkumulátort kivéve).

2022. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
A sony Xperia IV 10 erősebb?
2022. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit ne mondjak, ennyi pénzért olyanokat találtál, amik árukhoz képest nem valami ütősek, ráadásul a Sony telefonokra általánosságban jellemző a rossz kamera és a túlárazottság! A Samsung telefonoknak viszont általánosságban jó a kamerájuk, és árban is korrektek, kivéve az A72, ritkább, részben kifutó típus, ezért drága! Egyedül az 5000 mAh akkumulátor ütős mindkettőben, de azon kívül az A52s olcsóbb, mégis erősebb náluk, manapság az egyik legjobb vétel!

[link]

Amúgy nem tudom, hogy hol láttad az Xperia 10 IV-et 8 GB rammal, az csak 6-tal létezik, a Samsungokból van 6 és 8 GB ram variáns is!

2022. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szóval az A52s konkrétan 50 százalékkal olcsóbb mint az említett Sony telefon és mégis jobb?


Amúgy gyakran hallom, hogy szidják a Sony telefonok kameráit, én abszolút nem látom olyan rossznak az azzal készített képeket… A megapixelek száma pedig lényegtelen a fotó minőségét illetően.

2022. jún. 15. 18:29
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Manapság a Sony nem a jó ár/érték arányról híres, az Xperia 10 IV meg még ahhoz képest is pofátlanul drága. Úgyhogy igen, a Galaxy A52s sokkal jobb vétel.
2022. jún. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok. Mobilkamerában 7-8 éve még a 20 MPx volt olyan “hűha”-szinten, mint manapság a 64 vagy 108 MPx, csak épp akkoriban az még teljes részletgazdagsággal volt, nem pedig ilyen felkonvertált hülyeség! És bizony akkor a Sony-nál a hátlapon szinte standardkamera volt a 20.7 MPx, amivel dicsekedett is a vezetősége, hogy kamerában ők a legjobbak! Aha persze... felbontásban tutira, képminőségben viszont a “béka s#gge alatt” - pár típusnál elmosódott, a többinél pedig iszonyúan pixeles volt a kép!

2015-ben vettem az első okostelefonomat, Huawei Ascend P7, akkor vásárlás előtt még a Sony Xperia Z1 Compact volt a másik esélyes, de aztán lemondtam róla a kijelző kisebb felbontása, a kisebb akkumulátor, és legfőképp a kamera képminősége miatt!

A Huawei után Samsung Galaxy A70 volt, majd pedig most készülök venni a 3. okosat - mivel nem csalódtam a Samsungban, és jelenleg az egyik legjobb vétel az A52s, így én is azt szemeltem ki magamnak!

2022. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!