Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A 2022-es iphone SE-nél van...

A 2022-es iphone SE-nél van jobb ár/érték arányú telefon?

Figyelt kérdés

Néztem egy oldalt, ahol a benne lévő apple a15 chipset-et mondták a legjobbnak. És csak 170 ezer forint a teló.

Megnéztem, hogy mit tudnak a 100 ezer forint környéki sziamiúk és hasonló szarok. Pár évvel ezelőtt még az volt, hogy ezek a kínai vackok fele, vagy hármad áron tudták hozni egy drága iphone szintjén, de most meg sehol sem vannak, még feleannyit sem tudnak...


2022. jún. 21. 00:07
1 2
 1/13 Morzsi007 ***** válasza:
74%

A hardver elég erős, mindenre elegendő egy jó darabig, de valakit ez nem érdekel. Másnak az OLED kijelző, 120Hz vagy a dizájn fontosabb. Az nem ilyet fog választani, mindenki másnak jó választás lehet, aki Iphone-t akar olcsóbban.

A Kinai telefonok specifikációi jól mutatnak, telepakolják mindennel, de összeségében soha nem vertek az iphone-okra vagy más androidos csúcs mobilokra.

2022. jún. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Bármelyik iPhone-tól könnyű jobb ár/érték arányú telefont kapni, minthogy az iPhone egy túlárazott cucc. :)


Komolyan 750 x 1334 kijelző? Csak 4GB RAM? 2018 mAh akku? Ne vicceljünk már!

2022. jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Morzsi007 ***** válasza:
40%
Megint egy specifikáció huszár. Mert a szemed látja a pixeleket. Minek bele több ezer pixel, aztán meg visszavegyen a natív felbontásból, hogy spóroljon az energiával játék közben? Ez nem kínai… Az ios-nek nem kell 8 GB RAM, hogy normálisan fusson, mert nem zabál feleslegesen memóriát alapjáraton sem. Lehetnél már tájékozottabb. A lényeg, hogy ez a hardver is teljesítményben odaver a konkurenciának az A15-nek köszönhetően. Egyedül az üzemidő, ami lehetne több, de akinek ez nem elég, válasszon másik modellt.
2022. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

#3: Persze elég lehet az alacsonyabb felbontású kijelző, csak akkor miért keről ennyibe a telefon?

Játék engem pont nem érdekel, mert nagyonmax szókereső meg jewel star szintű játékokat tolok a telón, ha épp várakozok valahol. Nem is értem, mi a jó az ilyen 3D meg csúcsgrafikás játékokban azon a pici kijelzőn? Ha normálisan akar játszani az ember, arra ott a PC vagy a konzol.


Üzemidő... hát, ha naponta kellene tölteni a telót a gyenge akku miatt, asszem káromkodnék rendesen!

2022. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Ha valaki az iphone rendszerét megszokta, de cserélni szeretne egy újabbra a régi telefonját, viszont nem akar nagyon sok pénzt költeni, akkor vesz egy SE modellt.

Hogy naponta töltöd vagy 2 naponta, nem tök mindegy? Úgy is kell töltened. Este, míg alszol feldugod a telefont, legalább reggel teljes töltöttséggel indítod a napot, nem kell félni, hogy esetleg 30-40 % elég lesz egész napra, mert idő közben sok dolgod volt a mobilon és lemerül. Normál használat mellett pedig biztos bőven kibír egy napot.

2022. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Hát, nekem a 100 ezres Huawei új korában kibírt 3 napot, most 3 évesen kibír kettőt. A 2018 mAh akku újonnan bír egy napot, 2 év után már egy napot se, szóval legyen mindig powerbank nálad... kösz, nem.
2022. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de anyámnak az a 2018 mAh akksi kibír 2-3 napot is az ő felhasználási szokásaival. (telefonálás, messenger, facebook, Candy Crush)

Szóval, ha átlag használatra veszi valaki, akkor bőven megfelelő.

2022. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Sokat nyomod, cseréld le akkor egy Huawei-ra. :))

Van akinek elég.

2022. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Nekem 12 Mini, aminek valamivel jobb az akku ideje, mint a 2020 SE-nek. Ha sokat használom, akkor is kibír egy napot. Hétvégén 2-2,5 napot is, pedig ennek is gyenge az üzemideje. Persze minden mobilt le lehet meríteni 6-8 óra alatt is. Folyamatos 5G használattal, komolyabb játékokkal például.
2022. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Alapjában véve egy nagyon jó ár-érték arányú telefon LENNE, de én nem tudom elmenni amellett a tény mellett, hogy ez egy ezeréves telefonba beletaposott erősebb hardver és csókolom.

- A kijelző felbontásával semmi baj sincs, hiszen mivel kicsike, így "alacsony" felbontással is nagy a képpontsűrűsége és igazából ez számít. A 60 Hz sem baj, ami itt nagyon-nagyon ódivatú, az az IPS kijelző. Ez már évekkel ezelőtt sem volt elfogadható ebben az árkategóriában szerintem.

- Csak egy hátlapi kamera van, ami jelentősen gyengébb képességű, mint az aktuális sorozat kamerái. Az más tészta, hogy szoftveresen tisztességes képet legóz ebből össze, de hát szerintem ez nagy érvágás.


Az egész telefon kapcsán azt érzem, hogy ebbe teljesen fölösleges ez az erős SOC amit megkapott.

Egy boldogabb világban ez azoknak az embereknek a telefonja lenne, akik:

- iOS rendszerű telefont akarnak

- ragaszkodnak az ujjlenyomatolvasóhoz.

- kicsi telefont akarnak

- nem zavarja őket, hogy a telefon nem "teliképernyős".


Viszont a csóróbb piacokon (mint a miénk) ez inkább azoknak a iPhoneja, akiknek erre van pénze és nem akarnak használt almát, se Androidot. Csak személyes feltételezés, de az ezt vásárlók többsége inkább 12/13 minit vagy simát venne Magyarországon, ha nem lenne mellbevágó kifizetni érte a magasabb árat.

2022. jún. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!