Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Le tudom mondani a Yettel...

Le tudom mondani a Yettel szerződést ?

Figyelt kérdés
Fiamnak vettem ki egy elég drága iPhone telefont előfizetéssel, de mostanában nehezebb napoknak nézünk elé. Jelenleg több mint 1 év hűség időnk van. Nem egyszerű fizetni havonta.

2022. jún. 23. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre a szerződés adhat választ. Lemondani természetesen le lehet, de általában (pláne telefonnal együtt) jó nagy kötbért kell fizetni.
2022. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Ha nemrég lett intézve akkor lehet hogy még le lehet mondnai, vagy találni kell valamit amit a szolgáltató vállalt és nem teljesített és akkor nem kell fizetned a kötbért
2022. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

"Ha ragaszkodunk a hűségnyilatkozat felbontásához, bármelyik szolgáltatónál lehetőségünk van erre, azonban ez többnyire kötbér megfizetésével jár. A vállalt hűségidővel számos kedvezményhez juthatunk – például alacsonyabb lehet a havidíj vagy a készülék ára –, így mindig ellenőrizzük a szerződésünkben a kötbér mértékét, hiszen ez függ a kapott kedvezményektől és a vállalt hűségidőtől is. Amennyiben készüléket is vásároltunk, a telefonra és magára a díjcsomagra is vonatkozhat hűségidő, ráadásul, ha készülékár kedvezményben is részesültünk, a kötbér összege még ezzel is emelkedhet. "

Sokkal többe kerülne amit ki kellene fizetned, mint az, hogy havonta valahogyan kinyögöd a vállalt havi összeget.

Olyan ez, mint a hitel. Azt sem szüntetheted meg addig, mig ki nem fizetted.

Ha olyan korban van a fiad, hogy nyáron dolgozhasson, menjen és keresse meg az elég drága telefonjára valót.

2022. jún. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából ilyen 25-30 ezer körül mozog havonta. És sajnos az most jól jönne. Ha felmondanám lehetséges hogy 300 ezer körüli összeget kellene fizetnem egyszer ?
2022. jún. 24. 06:03
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
A szerződésben le van írva a kötbér mértéke,az Ászf-ben meg a megszüntetés módja, de fel is hívhatod őket és megmondják. Annyival lehet a költségeket csökkenteni, hogy csak a telefonra vonatkozó előfizetést mondod le és akkor a telefon árát kell csak kifizetni előre nem lesz kötbér pluszban. Esetleg még kérdezz rá a szüneteltetésre.
2022. jún. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Telefonon kérdezd. Azért ott, mert ott nem hazudhatnak az összeggel kapcsolatban sem, mert hangrögzítés van.
2022. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha necces a családi kassza azért nem nagyzolunk és nem szolgáltatótól hozzuk az ájfónt nagy előfizuval. Elég ritka hogy egy gyereknek full korlátlan kell. Sőt 16 éves fiamnak én feltőltőset adtam, mert nem tudja a határait. Asszony eljátszotta egy éve hogy előfizut vett neki mert hülye vagyok hát a gyerek ésszel használja. Aztán első hónapban az előfizetési díjjon felül kaptunk még 160k -s számlát. Aztán inkább elvettük tőle az előfizut, vissza kapta a feltöltőset. Hugomnak adtam az előfizetést addig használja ő ameddig muszáj fizetni. Kötbér több lett volna mint az előfizetés 2 év alatt.
2022. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, sok lenne a kötbér. Talán legjobb lenne csak a telefont kifizetni ? Így kevesebbet kellene fizetnem havonta.
2022. jún. 24. 15:37
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt javasoltam, szerintem ez a legjobb megoldás, persze nyilván kérdés, hogyha a havi törlesztő sok, akkor a teló részleteket egyben hogy fizeted ki, de még mindig jobban jössz ki.
2022. jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mond nekik, ha nem engedik el a plusz költséget, átigazolsz a telekomhoz amint lehet.
2022. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!