Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bontatlan telefonnak le van...

Bontatlan telefonnak le van pattanva a sarkából egy darab. Vissza adják így a pénzem?

Figyelt kérdés

Egy magyar gsm boltból rendeltem egy telefont 130 ezer körül.

Az alumínium keretnek a sarkából egy kis darabka le van pattanva és egy kis foltocska/kopás is van rajta egy pöttyben, ugyanazon a sarkán, csak feljebb.

Oké, nem zavaró meg alig látni ezeket, de egy bontatlan készülékről van szó, engem zavar nagyon..

Ebben az esetben elállhatok a vásárlástól, vagy törődjek bele? A dobozon semmi nem látszódott, hogy ütés érte volna.

Csak 10-től fogom tudni hívni őket, addig is ezt kiírtam, hogy mire számítsak..

Online rendeltem meg és fizettem ki, tehát elvileg kéne 30 nap elállási jogom legyen, nem?



2022. jún. 28. 07:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
14 napod van és igen, kénytelenek lesznek visszaadni a pénzedet
2022. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

14 nap elállásod van

De eleve úgy kezd a telefont, hogy te nem egy használt készüléket vettél, viszont ezen látszik, hogy használt

2022. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
Na emiatt parázok a netes vásárlásoknál. Egyszer vettem én is így telefont, aztán izgultam nehogy valami problémája legyen, mert macera intézgetni, meg mondhatják, hogy az én hibám, nem tudom bizonyítani az ellenkezőjét, de még mindig megúsztam. Mindenképpen vidd vissza, el kell állni a vásárlástól.
2022. jún. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Az nem befolyásol a dolgon, hogy posta helyett átvételi pontot jelöltem meg, igaz? Mivel ez volt ingyenes.

Egyébként Planet GSM volt. Vannak üzleteik is, de ott csak tokokat árulnak, és ezek szolgálnak átvételi pontként netes vásárlás után, miután oda kipostázták.

2022. jún. 28. 08:31
 5/26 A kérdező kommentje:

Remélem úgy van ahogy mondjátok és remélem hamar vissza is kapom a pénzt, mert akkor át is sétálok egy konzolvilágba vagy mi store-ba és megveszem helyben ott 😕

Persze mindenképp helyben kibontom most.

2022. jún. 28. 08:32
 6/26 anonim ***** válasza:
50%
#3 miért, ha boltban veszed meg nem ugyan ez a helyzet? Gondolom nem a pénztárnál bontod ki a TV-t, telefont, akármit, így onnantól kezdve már ugyan az mintha neten vetted volna.
2022. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Amikor boltban vettem, akkor utána az ügyfélszolgálaton kibontottam igen, de már jó ideje szolgáltatótól veszem, ott meg eleve kibontották nekem mindig és leellenőriztették, hogy megfelel-e, és a sim-et is belerakták. De amúgy igazad van abban, hogy ha boltban veszed, akkor is általában az emberek otthon bontják ki, viszont akkor videó alatt kell kibontani az ilyesmit, ha lehetséges. Az is igaz egyébként, hogy persze én nem tudom bizonyítani, hogy eleve ilyen volt, viszont ők sem az ellenkezőjét.
2022. jún. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, személyes vásárlásnál is van, hogy visszaküldött, újracsomagolt terméket adnak. Apám vitte is vissza azonnal, én azért nem vagyok ennyire válogatós, vittem már el ugyanabból az üzletből utolsó, kiállítási darabot teljesáron, remekül teszi a dolgát azóta is, a garancia természetesen járt hozzá, de nem volt rá szükség, már lejárt.
2022. jún. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Ez azért fura, mert olyan mintha már a gyárban így csomagolták volna a dobozba.

A ragasztó szalagok a dobozon is rendben voltak, tényleg bontatlan volt. A dobozon sem volt sérülés, meg a kitört darabka sem volt a dobozban. Ha dobozban sérül, gondolom ott kellett volna legyen.

Nem hiszem hogy a viszonteladók csomagolták volna újra.

2022. jún. 28. 09:03
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Kiröhögnek és visszaküldik, hogy "Ez felhasználó által okozott sérülés, ha a csomagolás sértetlen"...

Ha sérült lett volna a csomagolás, nem vetted volna át..., ezt megszívtad.Régi trükk...


ui:ennyiért, 130e-rt postán venni valamit "okos2022"...

2022. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!