Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi baj van a telefonom mikrofo...

Mi baj van a telefonom mikrofonjával?

Figyelt kérdés

Amikor telefonálok (Legyen az Messenger, Skype, vagy Viber), a mikrofonom hangja nagyon rossz. Ha ki vagyok hangosítva, akkor amit a vonal túlsó végén lévő ember hall, az egy egyszerű recsegés, és a beszédemet alíg lehet érteni. Ha normálisan telefonálok (Tehát ha a fülhöz helyezős megoldással), akkor egy fokkal jobb, de az sem egy főnyeremény. Mint ha valami víz alatt lennék.

Viszont ha hangrögzítővel rögzítek valamit, akkor gyönyörű hangot vesz fel a mobil. Ilyenkor mi van most?

Xiaomi Mi 11 lite.

Köszi előre is a segítőkész válaszokat!


2022. júl. 3. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Normál telefonálásnál is fennáll a probléma?
2022. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Húúú, sajnos ezt nem tudom, mivel rendes telefont már nagyon rég használtam. Ezt is csak onnan tudom, hogy rengetegszer mondták nekem, hogy nagyon rosszul hallanak engem, és ha egy kicsit is messzebb rakom a számtól a telefont, már nem is lehet hallani engem.

Majd most készítettem a Google Meeten egy megbeszélést, csatlakoztam telefonról, és gépről, majd gépen elindítottam a képernyőrögzítőt, és telefonon a másik szobából teszteltem a mikrofont. Majd végül visszamentem, és meghallgattam a felvételt, és tényleg rossz volt. Onnan tudom, hogy mikor volt kihangosítva, meg mikor volt az, amikor kihangosítatlanul volt a számnál a telefon, hogy mindig narráltam, hogy most ezt meg azt csinálok, a mikrofon teszt érdekében. Viszont ha hangfelvételt, vagy videót készítek magával a telefonnal, akkor rá sem lehet ismerni a mikrofonra. Egy külső mikrofont lazán leverne :)

2022. júl. 3. 22:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval a rendes hívás esetében is jó a mikrofon.
2022. júl. 3. 22:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor a két mikrofonból a felső nem jó. Amelyik hívás mindkét mikrofont használja, ott rossz lesz a hang.

Mikrofon csere 10 ezer körül.

2022. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez érdekes, hisz leteszteltem minden mikrofont, ami a készülékben van egy külső hangrögzítő segítségével, és mindegyikkel hibátlan volt a hang. Mondjuk az alsó mikrofon (A hangszórónál) volt kicsit rosszabb minőségű.
2022. júl. 4. 03:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Az internetkapcsolattal minden rendben?

Másik hálózaton, esetleg mobilnet/wifi?

Alkalmazások frissek?

Stb.

2022. júl. 5. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Itt valószínűleg szoftveres fronton vannak gondok, ugyanis fejlemény történt ma reggel.

Frissítettem éjszaka az Androidot, a tegnap kiküldött Miui 13.0.5-re (Vagy valami ilyesmi), és most, ha ki vagyok hangosítva, akkor a kezdetben még recseg, de ha eltelik egy kis idő (olyan 10 másodperc körül), akkor megjavul, és működik rendesen.

Komolyan mondom, vicc ez a Xiaomi!

2022. júl. 7. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!