Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért tudok sokkal rosszabb...

Miért tudok sokkal rosszabb minőségű videókat küldeni Messengerben, mint mások, annak ellenére, hogy jobb a telefonom kamerája?

Figyelt kérdés

Nem csak a mostani iPhone 13-mammal, de az előző Xiaomi telefonommal is fennállt ez a helyzet. Tudom, hogy a Facebook/Messenger tömörít a videókon és ront a minőségükön, de valamiért nálam ez hatványozottan igaz.

Egyszerűen másokhoz képest látványosabb rondábbak az általam küldött videók, pedig ezt a telefonok és kamerák minősége nem indokolja. Semmit nem számít sem az, hogy wifin vagy mobilinterneten vagyok, az sem hogy közvetlenül a Messenger appból csinálom-e a videót, vagy a default kamera appal. Az sem segít vagy ront a helyzeten, ha mondjuk lejjebb veszem a videórögzítés minőségét 720 vagy 1080p-re.

Próbáltam Google apalján kitalálni, mi a probléma, de semmi használható infót nem találtam sehol, se magyarul, se angolul. Van valami eldugott beállítás az app legmélyén, amiről nem tudok?



2022. júl. 31. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A magasabb minőségű kép/videó nagyobb méretet jelent. A Messenger a nagyobb kép, videó fájlokat lerontja, így kisebb méretet kell mozgatni, ennél fogva csökken az adatátvitel és az ehez szükséges idő is.


Tehát mivel a te telód jobb minőségű fotó\videót készít, így azt jobban le kell rontan a kívánt és az azonos átviteli értékek eléréséhez.

2022. aug. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, pont ezért próbálkoztam 720p videókkal is. A legminimálisabb beállításokkal is durván rosszabb a minőség.
2022. aug. 1. 00:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert nagyobb a fájl ami készül. Előfordul, hogy a pixel szám kisebb, de bájtra a kapott kép/videó nagyobbra sikerül mint egy 1080 pix-es; ennek egy egyszerű oka lehet, szarabbul optimalizált szoftveres kódolás
2022. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az Apple a zártsága miatt teljesen más kodekekkel dolgozik, mint egy Droidos eszköz, a Xiaomin pedig egyedileg módosított kodekek futnak.


Igen ritka, hogy 2 különböző típusú telefon/egyéb eszköz hasonlóan kodoljon, pont a fentiek miatt: egy Samu s20 is más és egy Samu s10 is más minőségben kodol, mert a kodekek ott is különböznek

2022. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Azt tudod csinálni, hogy a küldés előtt egy másik appal tömöríted a videót és akkor nem fogja újratömöríteni ha elég kicsi a mérete.

Ha jó minőségben akarsz videót küldeni, akkor valami tárhelyre tedd fel. A messenger egy orbitálisan vacak app, szolgáltatás. Ne várj tőle csodát! Meg egyébként is gondolkodj egy kicsit... mennyi tárhely kell nekik amikor a világban szinten mindenki küldözgeti a képeket, videókat, INGYEN. Egész városnyi szervertermek vannak tele merevlemezekkel, hogy a szarjaitokat tárolgassák, ingyen! Nem kell csodálkozni, hogy úgy igyekszenek tömöríteni ahogy csak tudnak. Instán is ugyanez van, olyan homályos képeket lehet látni mint fiatal koromban amikor a modemes internettel töltögettük a por... akarom mondani a cicás képeket!

2022. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Meg egyébként is gondolkodj egy kicsit... mennyi tárhely kell nekik amikor a világban szinten mindenki küldözgeti a képeket, videókat, INGYEN. Egész városnyi szervertermek vannak tele merevlemezekkel, hogy a szarjaitokat tárolgassák, ingyen! "


Na ide figyelj te tapló.

1. Ha nem tudsz emberi hangnemben kommunikálni, akkor takarodj innen oda, ahonnan kipottyantál.

2. Ha elolvastad volna a kérdést, akkor tudnál róla, hogy én is tudok arról, hogy rohadt sok mindent tárolnak "ingyen". Arról is, hogy tömörítenek.

3. Értem én, hogy a te tudásszintedet meghaladja a probléma, mert kicsit butácska vagy, de akkor ne okoskodjál bele légy olyan drága. Nem, nem a videó minősége vagy mérete a probléma. Ha így lenne, akkor az 1 másodperces, gyenge minőségben rögzített videót nem tömörítené szénné.

2022. aug. 1. 12:40
 7/7 anonim válasza:

Nekem Pixel 7 Pro-m van és ugyanez a problémám. Nagyon idegesítő.

Ha nem kapunk értelmes segítséget itt, de te rájössz majd a megoldásra kedves kérdező, kérlek kommentelted be ide, hátha nekem is segítesz vele☺️

2023. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!