Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen lenne az élet mobil...

Milyen lenne az élet mobil nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintem az emberek nagy része megkergülne.

Én a kisebbik részhez tartozok. :)


2010. szept. 23. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Sokkal nyugodtabb lenne.
2010. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Pont olyan, mint 10 évvel ezelőtt. Akkor még nem volt ennyire általános, mint most, mégis életben maradtak valahogy az emberek. A mobil hiányától én se szenvednék annyira, az internet jobban hiányozna.
2010. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok dolog, amit most mindennaposnak és természetensek tartunk, egyszerűen nem működne. És tök mindegy, hogy X-nek vagy Y-nak konkrétan nincs mobilja, mert ők is egy társadalomban élnek, dolgoznak, vásárolnak, építkeznek, járnak orvoshoz stb., és a körülöttük lévő dolgok is úgy működnek, hogy van mobil. Az persze igaz, hogy valahány éve még nem volt, és akkor is éltek valahogy az emberek, de az egy más helyzet volt. Pl. villamos áram nélkül is éltek az emberek elég sokáig, de most már elég rosszul jönne ki, ha nem lenne.
2010. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekem azért van mobilom, hogy ha bármi fontos dolog miatt nem tudok valakit elérni helyben, ne kelljen utcai telefon után vadásznom meg apróért kotorászni. Nem szoktam - nő létemre - folyton a telefonon lógni. Az, hogy van mobil, megnyugtat, mert baj esetén akkor is kéznél van, ha a közelben nincs más lehetőség, és azonnal hívhatok segítséget.
2010. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Többször járnának össze a családok, barátok...

Nem csak egy sms-t kapnának, hogy "na mizú?"


A metrón / villamoson mindenki kinézne az ablakon, és nem ordítanának egymás mellett, hogy "ja kicsit hangosabban mondd, mert nem hallak".


Kicsit körülményes lenne bizonyos hivatalos ügyek intézése...

2010. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem azért a mobiltelefont és az elektromos áramot ne vegyük egy kalap alá. Nem egyenlő súlyban vannak. Az egyik segítségével létrejöhetett a modern világ, a másik meg csak egy kicsit kényelmesebbé tette az életünket (bár sok helyen igen zavaróak a mobiltelefonok jelenléte). Ha készülne statisztika arról, hogy hány embernek nélkülözhetetlen ténylegesen az életviteléhez a mobiltelefon, akkor meglepő eredmények születnének (én kb. 20-30%-ra tippelek).
2010. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Ha még nem tettétek, olvassátok el Stephen King Cujo című könyvét, igaz, szándékosan írta így, ahogy, egy olyan korba, ahol a mobil még nem volt jelen, de komolyabban én ennek a könyvnek az olvasásakor gondoltam bele, hogy ehhez hasonló esetek történtek ám a valóságban régebben, a mobil-korszak előtt, és ha már akkor is lett volna mobil, mennyi komoly bajt lehetett volna megelőzni, vagy akár elérni, hogy kisebb legyen a baj. Én emiatt örülök, hogy van mobil, és rossz lenne, ha nem lenne.

Az már egy más dolog, hogy sokan inkább szórakozásra és felvágásra használják, de alapvetően nagyban megkönnyíti az életet, és biztonságérzetet ad, szülő-gyerek is eléri egymást könnyedén.

2010. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utoljára hozzászóló!


A Cujot olvastam én is. Ilyen extrém esetekben valóban jól jöhet a mobil. De valljuk meg ez azért viszonylag ritka. Viszont King mesternek ott egy másik könyve is, aminek a címe: Mobil. :)

2010. szept. 23. 12:19
 9/12 anonim ***** válasza:

nagyon hasznos találmány, ma már el sem tudnánk képzelni az életünket nélküle.


én attól félnék a leginkább, ha mondjuk kések, akkor nem tudok odaszólni a barátaimnak, h bocsi, még 10 perc, légyszi várjatok.

az sem utolsó, ha a gyerek nem csak egy cetlit hagy konyhában, hogy elmente vhova, majd jövök, hanem hogy haza tud szólni aggódó anyjának, hogy mi van vele, és így nem kell érte annyira aggódni.

2010. szept. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hallod, amikor én elsős voltam a gimiben , öö :D mikor is volt ez , 10 éve kb , akkor még az osztályból kb 4 embernek volt mobilja és az sem működött mindenhol , mert nem volt térerő meg ilyenek :D. Nem volt ez olyan régen , az előtt is megvoltak az emberek , nem kergültek meg :D , betudtak járni munkába ,stb... persze voltak akkor is gondok, most is vannak . a lényeg a lényeg, szerintem nem kergülnének meg :D
2010. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!