Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi Redmi 9A telefonon be...

Xiaomi Redmi 9A telefonon be lehet állítani hogy minden sms üzenetben megírt szót ékezetesen küldje el?

Figyelt kérdés

Vannak olyan magyar ékezetes magánhangzók amit nem ismer fel a telefon, például á, ő, í, stb. Ezeket valahogy be lehet állítani hogy felismerje a telefon vagy úgy küldje el az sms üzenetet ahogy beírtam és ne javítsa át?

Korábban még nem volt Xiaomi telefonom, hanem Samsungot használtam, azon nem volt ilyen probléma. Viszont az ö, é betűket meg felismeri. Ezért zavaró ez számomra.



#Xiaomi 9A mobil, ékezetes sms üzenetek írása
2022. aug. 9. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Redmi 9AT-m van, előtte Redmi 9A volt, és nem értem a kérdést. Üzembe helyezés előtt első dolgom volt, hogy leszedtem a nyelvi csomagokat az angol mellé magyarra és franciára, szóköz gomb bal oldalán van egy földgömb billentyű, azzal tudok nyelvet váltani. (Meg legeslegelső dolgom volt az autocorrectet kinyomni, mert nekem egy elektronikus eszköz ne okoskodjon.) Innestől kezdve a te példádban az á, ő, í az a, o, i billentyűk nyomvatartásával megjelenik, kiválasztható mindenféle ékezet az aktuális nyelv adta lehetőségeken belül.
2022. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Angolul tudom írni, hol tudod ezt beállítani: Settings -> Additional settings -> Languages & input, current keyboardra nekem a default Gboardot írja, ott rámegyek, hogy Manage keyboards, be van kapcsolva, hogy Gboard, multilingual typing, alatta Settings->Languages és az Add keyboard gombra nyomva hozzáadod a magyart.
2022. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:
100%

"Viszont az ö, é betűket meg felismeri."


Mit jelent ebben az esetben az hogy "felismeri"?

Beírod, ott van, elküldi. Ha be se tudod írni az megint más.

Ha meg beírod de átjavítja amit nem akarsz, akkor kapcsold ki az automatikus javítást a beállításoknál.

2022. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ékezetes karakterek speciális karaktereknek számítanak a Xiaomi telefonoknál, azaz még egy "a" betűt egy karakternek számol, addig egy "á" betűt tippre úgy ötnek, ezért aztán gyorsan elfogy a 160 karakter és egy hosszabb mondatot 2-3 üzenetben fog elküldeni egy üzenet helyett. Az üzenetbeállításoknál az egyszerű karakterek használatát kell kikapcsolni, így nem javít át semmit, hátránya viszont az, amit fentebb írtam.
2022. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


3-as, minden karaktert be tudok írni, á, ő, í, stb. de mikor elküldöm az üzenetet automatikusan eltűnnek az ékezetes betűk, á helyett a-t, ő helyett o-t küld el, de a sima ö betűt engedi. Sosem volt még ilyen telefonom, ezt sem azért kaptam mert annyira vágytam volna rá, hanem mert sajnos munkahelyi telefonom ilyen.


4-es Neked külön a köszönöm a válaszod, megcsináltam amit írtál, valóban ez volt a gond, ahogy kikapcsoltam az egyszerű karakterek használatát egyből átjavítás nélkül küldte el a hosszú ékezetes betűket.

2022. aug. 10. 20:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!