Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki az a hüle aki kitalálta...

Ki az a hüle aki kitalálta hogy egy modern mobilba csak 2Gb RAMot rak? Új telefon kéne amikor kerestem láttam egy olyat amiben csak 2gb RAM volt. Kb annak a 75%-át elfoglalja maga az operációs rendszer

Figyelt kérdés
2022. aug. 21. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Több ilyen Kínai noname telefon van, akik mindenen spórolni akarnak.
2022. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha csak valami speciális célfeladatra kell egy hardver, akkor elég lehet annyi. Általános használatra persze kb használhatatlan.
2022. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vortrex ***** válasza:
79%
Engem érdekel a típusa, mi az?
2022. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Nem szabad kínai hilladékot venni mint amit it teszteltek:

https://www.youtube.com/watch?v=U4axTwbWruQ&t=513s

2022. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Az talán arra jó, hogy hívni, emailt nézni, netezni. És ezzel zárult a kör. Akinek erre kell az okos telefon és nem arra, hogy fusson a messenger, facebook, instagram, 3-4 játék, akkor elég is lehet a 2 giga. Nekem 6giga ram van a telefonomban, többnyire ebből 3,4giga szabad. De rajta van a messenger, meg még pár alkalmazás amik futnak a háttérben is.

Akinek tényleg csak arra kellene, mint egy nyomógombos, de kényelmesebb neki az érintőképernyő, akkor ugyan mindegy, ha ilyet vesz. Árban ahogy néztem ezek 40 körüliek. Az új nyomógombos telefonok szintén ugyan úgy mozognak árban. Ezért lehet ennek is piaca a mai világban.

2022. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 qkker1 ***** válasza:
59%
Hívásra, sms-ezésre, face, messenger bőven elég a 2GB.
2022. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Akinek olyan kell, az megveszi.
2022. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

Egy közepes iPhoneba bőven elég ennyi is.


Egyébként az, hogy valami elfoglalja a memóriát az nem baj. A so üres RAM nem jó. Miért legyen üres? Ezt sosem értettem....

Pont az a jó ha minél több app legyen a RAMban, mert úgy egy pillanat alatt át lehet váltani rá, nem kell újra betölteni.

2022. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Árulnak telefont 1GB RAM-mal is, és talán arra lehet mondani, hogy alapfeladatokra (lehetőleg egyszerre nem sokra) megfelelhet, 2GB ennél már jobb ugye, sosem azt kell nézni, mennyi memória van használatban, mert laikusok számára megtévesztő (asztali gépen is). Én mostanában a régi telefonom használom 1,5GB RAM-mal (igaz, Android 6.0-val), és egyáltalán nem mondanám (emiatt) használhatatlannak, vagy kényelmetlennek. Persze sok appot nem tud megnyitva tartani egyszerre, de pár azért még elfér. Az Android Go egyébként kifejezetten ilyen telefonokhoz készült később, szerintem már ilyet raknak rájuk, bár nincs vele tapasztalatom.
2022. aug. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szirty ***** válasza:
0%

"640k mindenre elég" :)


A tervezés tele van kompromisszumokkal. Az igények és a lehetőségek között kell szlalomozni.

2022. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!