Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Yiaomi mobiltelefonom vesszőt...

Yiaomi mobiltelefonom vesszőt rak a névjegyzékbeli nevek közé, akárhogy írom be. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Megfordítani meg tudom, be tudok írni név előtagot, utótagot, keresztnevet, vezetéknevet. akárhogy trükközök már egy órája lassan, nem tudja úgy kiírni, hogy Jóska Pista, mindenképp Jóska, Pista-t ír. Miért rak bele vesszőt? ha megfordítom ugyanez, csak a nevek változnak
2022. aug. 22. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Yiaomi, vagy Xiaomi?

Nem bántásból kérdezem, hanem azért, mert ezek a Kínaiak elég trükkösek, és volt már nekik MIPhonejuk is, a Yiaomi már csak nem fog ki rajtuk :D

MIOSról hallottál már? :D

2022. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Xiaomi, én írtam el :) a készülék eredeti :D

Ezért is vagyok meglepve, tudtommal sehol nem írnak nevet úgy, hogy vesszővel választják el a kettőt

2022. aug. 22. 11:17
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a Google Névjegyek okozza. Ez a Xiaomi gyári kontaktos alkalmazása, amióta lecserélték a saját gyári tárcsázójukat, üzenetkezelőjüket, és névjegyzéküket a Google megfelelőjére, az üzeneteket a Google Messagesre, a tárcsázót a Google Telefonra, a névjegyzéket pedig a Google névjegyekre.

Kis utánajárással le lehet törölni ezeket az alkalmazásokat, és le lehet cserélni őket egy számodra megfelelő névjegyzékre. Miközben írtam a válaszomat, megnéztem, hogy milyen beállítások vannak a Google Névjegyzékében, és hát nem túl beállításgazdag az alkalmazás :)

Nem szeretnék rendszeralkalmazások törlésével kapcsolatban ötleteket adni, majd keress utána a neten, nem szeretném vállalni a felelőséget ha elszúrsz valamit.

2022. aug. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
külföldön van hohy így írják, pl. könyvekben
2022. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Pici hack...

Ha beírod úgy, hogy

Kerszetnév: Pityu

Vezetéknék: Kiss

Akkor Pityu, Kiss VAGY Kiss, Pityu lesz a kimenet.

Ha beírod úgy, hogy vagy a keresztnévhez vagy a vezetéknévhez a teljes nevet, akkor nem lesz közte vessző.

2022. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Külfölön sokszor írják a neveket vesszövel, ha az ott megszokott keresztnév - vezetéknév sorrendet megcserélik. Ilyenkor a vezetéknév kerül elöre (abc-be sorolás miatt célszerübb), a keresztnevet meg vesszövel elválasztva írják utána, így egyértelmü, hogy az nem a családi név.
2022. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Bele kéne rakni a Névjegyek appba egy olyan megjelenítési módot, ami eltünteti a vesszőket. Két perc lenne nekik megcsinálni, és kidobni a frissítést a Play áruházba, és az emberek el tudnák dönteni, hogyy hogyan szeretnék használni.

Emlékszem, a Huaweinél nem volt ilyen.

2022. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Évtizedes bug az Androidban, de mivel nem minden nyelvterületet érint, ezért lesz.ják. A megoldás így marad az, hogy megszokod vagy átállítod amerikaira és fordítva írod be a neveket (ekkor viszont rosszul fogja rendezni) vagy a teljes nevet egyetlen mezőbe írod (ekkor nem lesz szabványos a névjegyzék, viszont jól fogja megjeleníteni és a rendezés is jó lesz).
2022. aug. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
1. Miphone meg MIOS?:D Komoly? Sírok:D:D:D
2022. aug. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

Nem azért, de mi és a Japánok vagyunk a különcök, hogy előbb a vezetéknevet írjuk, kb mindenhol máshol fordítva van. Rendezni viszont vezetéknév szerint szoktak, ezért tesz oda vesszőt, jelezvén, hogy előbb a vezetéknév van.


Nem tudom, miért zavaró az a vessző...

2022. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!