Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung galaxy S21 FE vagy...

Samsung galaxy S21 FE vagy Apple iPhone 11?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Samsung-om van, és lassan váltani szeretnék, eddig még nem volt iPhone-om. Tudnátok előnyöket és hátrányokat írni, hogy könnyebb legyen a döntés?

2022. aug. 24. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Sok éve iPhonet használok, ezért képességeben összehasonlítani nem tudom egy Androidos telefonnal, de amit biztosra tudok mondani, hogy az iPhone még akkor is naprakész lesz szoftveresen amikor a Samsungnál ez a telefon létezése is feledés homályába vész.
2022. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

"de amit biztosra tudok mondani, hogy az iPhone még akkor is naprakész lesz szoftveresen amikor a Samsungnál ez a telefon létezése is feledés homályába vész."


Én is iPhonet használok, de ez a válasz egyszerűen nem igaz.

Az iPhone 11 egy lassan 3 generációval ezelőtti telefon. Az Apple elvileg 5 év szoftveres támogatást ajánl. A 11 supportjából tehát 2-2,5 év van vissza.

A Samsung az S sorozat telefonjaihoz már évek óta 4 év Android főverzió supportot ad és 5 év biztonsági frissítést. Az a telefon még 3 év múlva is kap Androidot és 4 év múlva is biztonsági frissítést.

Emellett hardveresen minden szempontból jobb az FE. Az iPhone 11-nek IPS kijelzője van, ami szerintem már akkor is "ciki" volt az árához képest, ma meg már egyenesen el sem gondolkodnék egy ilyen kijelzős telefonon. Kamerákban szintén köröket ver rá a Samsung, üzemidőben szintén jobb (a 13-mas szériától lett igazán jó az alap iPhone telefonok üzemideje), plusz ami szerintem eléggé fontos: csak az iPhone 12-es szériától működik az arcfelismerés maszkban. És szinte biztosra vehetjük, hogy a következő években, a téli Covid járványoknál mindig lesz egy maszk hordós időszak. Engem elképesztően zavarna, ha folyton kódot kellene a telefonom feloldásához beírni. A Samsungon viszont van ujjlenyomatolvasó, tehát nem jelent ott ez problémát.


Ma már új telefonként 11-et nem vennék, de használtan is csak akkor, ha baromi jó áron van. A kettő közül iPhone tulajként is a Samsungot venném.

2022. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

#2 "Az apple elvileg 5 év szoftveres támogatást ajánl" Nagyon rossz az az elvileg.

A 6S pl. 7 éves és még kapott szoftverfrissítést. [link]

2022. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
s21 fe egyértelműen!!!
2022. aug. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

"#2 "Az apple elvileg 5 év szoftveres támogatást ajánl" Nagyon rossz az az elvileg."


5 évet garantál. Az, hogy ad többet, az a saját döntése. Volt több olyan telefonja, ami nem húzta ki az 5 évet, vagy a 6-ot. Teljesen lényegtelen is, mert ha 6-ot kap, akkor is kb. csak ott van mint a Samsung S21-es széria.

Abba meg már bele se merek gondolni, hogy milyen lehet az iOS jelenlegi verziója egy 6S-en és hogy önszántából ki használja még azt a telefont 2022-ben...

2022. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
5: Ne abból indulj ki, hogy pl. android a semmitől összeszarja magát és időnként factory reset kell, hogy újra használható legyen. A 6S is teljesen használható manapság. Szívesebben használom azt, mint a céges android fost, ami random kilövi a billentyűzetet az ujjaim alól ha írok.
2022. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Na jó, veled nem érdemes vitatkozni.

Most az elsődleges telefonom egy iPhone, de van mellette Androidom és előtte is volt. Ha nem egy fosladék pár tízezer forintos telefont veszel, akkor azoknak sincs semmi baja. Igen, nem olyan gyors egy 150 ezres telefonban a processzor, mint egy 330 ezresben. Igen, képet sem olyat csinál. Igen, lehet hogy ez meg az, rosszabb minőségű. De el kéne már felejteni ezt az orbitális baromságot, hogy "a semmitől összeszarja magát" meg factory reset kell... édes istenem, életemben egy telefonomat nem factory reseteltem probléma miatt (max ha elajándékoztam).

Ne játsszuk már légyszi az idiótát. Én objektíven nem tudnék az iPhone 11 mellett érvet felhozni egyáltalán, főleg egy S21 FE-vel szemben. A Samsung Android forkja stabil, a telefon jó minőségű, abszolút prémium tartalommal (és árral), a szoftveres támogatás meg lassan olyan hosszú, mint az Apple telefonokon. Egyébként ez az egész piacra jellemző, egyre több gyártó ad hosszabb támogatást a telefonjai mellé.

2022. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat!
2022. aug. 24. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!