Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehetne használtan...

Ruzuzu kérdése:

Hogyan lehetne használtan vásárolt iPhone 12-t függetleníteni? (TÖBBI LENT)

Figyelt kérdés
Vodafone függő telefonról van szó, egy GSM üzletből lett véve használtan, még számlát is adtak hozzá. Több forrásból is azt olvastam a neten, hogy ilyen helyzetekben a Vodánál 10 ezer Ft ellenében függetlenítik a telefont, ám amikor ma bementem egy márkaképviseletbe, el lettem küldve dióhéjban azzal a szöveggel, hogy próbálkozzak ilyen Mobildepo/GSM boltokban függetlenítéssel. Őszintén inkább elpasszolnám ezt az egyébként remek telefont (akár veszteségesen is), minthogy tönkretegyem valami illegális módszer miatt. Csalódott vagyok, de tudok bármit tenni? Érdemes lehet újra próbálkozni a Vodafone egy másik üzletében, vagy esetleg bárhol máshol?
2022. szept. 9. 05:07
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Érdemes, mert így van ahogy leírod.


Valószínűleg nem volt kedve ezzel foglalkozni, macerás az egész adminisztráció.


Legközelebb vidd be neki az Ászf-ből kinyomtatva a hálózati zár feloldás részt és addkg ne menj el amíg meg nem csinálja.

2022. szept. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy meg elmehet a fenébe az ügyintéző, Iphonet nem lehet függetleníteni a hivatalos úton kívül
2022. szept. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hálózati zár feloldás, úgynevezett függetlenítés mind feltöltőkártyás, mind előfizetéses tarifák esetében az ügyfél kérésére történik, az Előfizetői Szerződéssel együtt vásárolt készülék hálózati zárának feloldása díjmentes, minden egyéb esetben (például listaáron, vagy mástól – akár adásvételi szerződéssel is – vásárolt készülék) 10 000 Ft-os díja van.


Feltöltőkártyás készülékek esetében onnantól kezdve, hogy a SIM kártyán megjelenik bármilyen összeg, azaz a feltöltés sikeres volt, az előfizető a készülék kikódolását díjmentesen kérheti. Amennyiben nem tölt fel az előfizető a SIM kártyára felhasználható egyenleget, úgy a szerződés megszűnését követően kérheti a készülék díjmentes kikódolását.


Előfizetéses szerződés esetében, a szerződéshez, a Vodafone-nál vásárolt készülék függetlenítése díjmentes, a szerződés lejáratát követően. A készülék használója is kérheti a szerződés lejárta után a hálózati zár feloldását, azonban neki minden esetben 10 000 Ft a díja.


A hálózati zár feloldása meghatalmazással is intézhető, lakossági előfizetők esetében ügyvéd vagy közjegyző által ellenjegyzett eseti és konkrét meghatalmazással kérhető.


A függetlenítést a 1270-es ügyfélszolgálati telefonszámon, és a Vodafone üzleteiben lehet kezdeményezni. Fontos, hogy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül kizárólag az előfizető, a használó pedig márkaképviseleteink egyikén kérheti.

2022. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az ügyintéző jogosan tanácsolt melegebb éghajlatot, mivel a készülék tekintetében az ügyféllel nem áll fenn jogviszonyuk. És ezen nagyjából nincs is más több kielemezni való. A kérdező bukta az okos ötletét, ennyi.
2022. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
#4 el vagy tévedve, olvasgasd kicsit az ászf-et
2022. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Nem kellett volna elküldeni sehova. F@sz volt az ügyintéző.

Velem is volt hasonló, mikor webshopon megrendelt telefont visszavittem 14 napon belül. Először csak kiröhögött az ügyintéző, hogy ilyen nincs. Aztán erősködtem és odahívta a főnökét, aki mondta, hogy persze, visszaveszik. Próbálj meg másik ügyintézőt, vagy másik üzletet. Ilyen a Telekomnál, sokkal egyszerűbben működik és ingyenes.

2022. szept. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
100%
Másik üzlet.
2022. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!