Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » HOSSZÚ! Miért fagy be a...

HOSSZÚ! Miért fagy be a telefonom, amikor bekapcsolom a mobilinternetet? (Huawei P8 Lite, android)

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy eleve kevés a tárhely, de ez nem magyarázat, mert futott előtte mondjuk a jegyzettömb, ami egyáltalán nem kapcsolódik internethez, még akkor sincs semmilyen internet opció vagy reklám, amikor van internet kapcsolat, és még a jegyzettömb is befagy, de maga az egész készülék befagy + lelassul. Úgy 45-90 mp-re.

Arra tudok gondolni, hogy 1: automatikusan frissítéseket keres a készülék (pontosabban Play Áruház), 2: adatokat küld a telefonom.

(Mi történik, ha a Play Áruházból kijelentkezek? Hatással van bármelyik programra?

Nem mindig fagyott be, úgy 1 hónapja csinálhatja ezt.

Most a Messengerre gyanakszom...nagyjából akkor töltöttem le, amikor elkezdődött ez, de az esetek 99,99%-ában nincs megnyitva. (Most szakadok a nevetéstől: beléptem a Messengerbe és az értesítéseket legfeljebb 24 óra hosszára lehet kikapcsolni. Azt gondolom, hogy háttérben lehet kapcsolata és ez (is) lassíthatja le.)



2022. szept. 13. 09:41
 1/4 anonim válasza:
Szerintem a monológoddal meg is válaszoltad magadnak a kérdést.
2022. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A messengert még ha "force close" - olod is, akkor is visszakapcsolja magát 1-2 percen belül.
2022. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm 1-es.

2-es, neked is köszönöm.

Azóta kitöröltem a Messengert, mert elképzelhetetlen számomra, hogy 230 MB-ot fogyasszon egy ilyen egyszerű alkalmazás (és nincs is szükségem rá).

A törlést követően valamelyest csökkent a befagyás mértéke, de nem múlt el teljesen. Nem tudom, hogy milyen alkalmazások lehetnek, amik elkezdenek működni a háttérben internetkapcsolat hatására. Esetleg Play-Áruház? Egyszer-egyszer kapok értesítést, hogy 21 alkalmazást lehet frissíteni - de nem látom, hogy lenne-e olyan opció, hogy értesítés kikapcsolása vagy kijelentkezés a Play-Áruházból.

Mutatom, hogy mely alkalmazások vannak a telefonomon (a 3. képernyőn még nem voltak alkalmazások anno, ezért arról nem készítettem képet).

[link]

[link]

2022. okt. 5. 09:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Appkiller és társai

"Booster" appok (volume booster is)

Egyéb rendszermódosítók, "tweakerek"


Ezek több kárt csinálnak, mint hasznot, főleg a "killer" és "cleaner" alkalmazások.

2022. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!