Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone telefon töltést jól...

IPhone telefon töltést jól csinálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Közel 3 hónapja van meg az IPhone 13 Pro telefonom, még mindig 100%-on van az aksim. A kérdésem az volna, hogy jól csinálom-e azt, hogy kb ilyen 30 % és azon felül kezdem csak tölteni de nem teljesen 100-ig csak nagyon ritkán, hanem általában 93 vagy 97-ig. Éjszakára nem hagyom töltőn szinte soha, csak ha olyan alacsony (max 29-30, 20 alá sosem engedem) az aksi százaléka.

Ez így jó módszer vagy van valami más amit érdemes észben tartanom az egészséges aksi megtartása érdekében? Bocsi az értetlenkedésemért ez az első IPhone készülékem és szeretnék rá vigyázni. Illetve köszönöm, ha normális választ adsz és nem kötsz belém. Szép napot! 😊



2022. szept. 13. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Csak sajnálni tudlak. Ki mondta neked hogy azt kell nézegetni folyton, hogy hány százalékos?
2022. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért írtad, hogy köszönöd ha nem köt beléd senki, mert Te is érzted, hogy adtál rá okot bőven.


Én is azt javaslom hogy használd ahogy jól esik és ne ilyeneken aggódj. Az én (megjelenésekor újonnan vett) iPhone 12-met össze-vissza töltöm, sose nézem hogy hány százalék, és este mindig töltőn van. Most direkt megnéztem, 85%-on az akksi max kapacitása. Nem éri meg ezzel szórakozni.


Nem véletlenül számítanak az iPhone-ok a világ egyik legjobb telefonjának, régebben még igaz volt hogy az akku előbb elfáradt mint a telefon, de azóta sokat fejlődtek az akkumulátorok meg maga az Apple is, már nem így van. Mire az akksi elfárad (2-3 év múlva), addigra bőven elavult lesz már a hardver maga is. Úgyhogy használd csak, és ne ilyenekkel foglalkozz.

2022. szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
67%

Egyrészt, az iPhone 13-as szériában már kiküszöbölték az előző szériák hibáit (bár már a 12-es szériának is jó volt az akksija)ezért nem kell így pontosan számolgatni hogy hol mikor és meddig fogod tölteni.

Másrészt, ahogy egyre több ideje lesz meg a telefon, már nem fogod ennyire figyelni az akkumulátort, ezzel még én is így voltam amikor új volt (bár kímélem a mai napig :D).

Összefoglalva, élvezd a telefont és ne foglalkozz vele, használd ahogy akarod.

2022. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
67%
Mármint az akkumulátorral ne foglalkozz, 2-3 évig biztos bírni fogja.
2022. szept. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell ennyire nagyon odafigyelni, úgy töltsd ahogy jól esik.

Néha le kell meríteni kikapcsolásig és fel kell tölteni 100%-ig, hogy kalibrálódjon a kijelzés. Évi 1-2 alkalom elég. (A % kijelzés számított érték.) Heti rendszerességgel hagyd töltőn éjszakára is, mert van az ájfónnak 1-2 olyan rendszere ami lezárt, töltőre rakott állapotban működik. Például a képek indexelése, duplikációk keresése, arcok felismerése, stb. Ha használot az iCloud Fotókat, akkor azokat is ilyenkor masszírozza. Nem kell aggódni, megvédi magát a hülye felhasználótól! Az akksi pedig ígyis-úgyis tönkre fog menni.

Az akku állapot%-al pedig nem nagyon kell foglalkozni. A 13 Pro Max-om tavaly szeptember óta mostanáig 100%-ot mutatott. Már azt hittem tönkrement. Aztán 1 hét alatt lement 97%-ra. Kb ugyanúgy szoktam tölteni ahogy leírtad - de azért, mert így jön ki a lépés, nem azért, mert ennyire figyelek rá :D Előtte a 11 Pro meg havonta csökkent 1%-ot. Ki érti ezt?

2022. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

"3 hónapja van meg az IPhone 13 Pro telefonom, még mindig 100%-on van az aksim"


csak dicsekedni akart

:)

2022. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a múltkori:

2 hónap után csak 99% , mit csináljak hogy újra 100 legyen.?

2022. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Senkit se érdekel az ájfos 13pro genyód és azt is leszarjuk,hogy mikor szeded le a töltőröl.Semmi köze a 2 dolognak egymáshoz te hobó xDD
2022. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapja?

na végre megvetted, sokat lamentáltál akkor rajta...

2022. szept. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Atyaég...mint az emberek az első csecsemőjüknél, evett, ivott, sz@rt, büfögött, vesz levegőt?:D Ha már érezhetően csökken az aksid teljesítménye, veszel újat, és meg van oldva. Ha Volt pénz 13 Pro-ra, lesz új aksira is. :D
2022. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!