Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet ezt a powerbank-et...

Lehet ezt a powerbank-et tölteni erről a hálózati töltőről?

Figyelt kérdés

[link]

A hálózati töltő adatai: 5V 1A (Huawei)



2022. szept. 16. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?


Azt írja: Bemenet: UBS-C: DC 5V/3A, 9V/2A, 18W max. tehát 3x erősebb töltőfejjel is mehet.

2022. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, de ne lepődj meg, ezzel 10 óra lesz a teljes feltöltés.
2022. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat!

Igen, azt tapasztalom (egy meglévő Powerbank-nél, ami szintén 10A-es), hogy sok idő.

Abban tudtok segíteni, hogy kábelt szeretnék hozzá venni, de amiket kinéztem, a leírásban megzarvartak telefonmárkák, telefontípusok. A kérdésem az, hogy nem csak azokhoz a telefonokhoz jók a kábelek, amik oda vannak írva, hanem csak telefonnépszerűsítés végett írták oda őket?

[link]

[link]

Köszönöm szépen előre is az eligazítást!

2022. szept. 16. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első linken egy Iphone-hoz való kábel van, így azzal csak Apple márkájú cuccokhoz jó.

a második pedig egy általános USB-C szabványú kábel, ami jelen esetedben a powerbankodhoz jó, ha tölteni akarod vele, vagy tölteni vele más USB-C szabványú eszközt

2022. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mellesleg olcsók közül én ezt az USB-C kábelt javasolnám:

[link]

Mert ez alkalmas gyorstöltésre is

2022. szept. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet
2022. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az 1. link nem az akart lenni, időnként nem veszi be a másolás parancsot a telefonom. Korábban másolt link került beillesztésre. Lehet, hogy 1-2 mm-rel mellé nyomok, majd leellenőrzöm.


A 2. linken lévő miért nem jó? Az is gyorstöltés támogatású, valamint arra van 2 év jótállás, míg az általad linkeltre nincs. Igaz, nincsen feltüntetve, hogy hány W-ot bír.

2022. szept. 18. 08:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Kábelnél garancia 2e ft-ért? Ennyire azért ne spóroljunk...

Amit te linkeltél kábel igen odavan írva, hogy gyorstöltés támogatás, de kérdés mennyire gyors... mert az nincs odaírva. 20Watt is gyorstöltésnek számít, amit én linkeltem kábel meg 66watt-os töltést támogat és az elég jó plusz olcsóbb.

De végülis a powerbank csak max 22wattot tud, te dolgod melyik kábelt veszed.

De azért megnézném, hogy másfél év után gatyára használt megtört kábelt neked garanciába kicserélnek 2e ft-ért.

2022. szept. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszodat!

Jelenleg ez lenne az első gyorstöltéses eszközöm, az okostelefonjaim (Huawei P8 Lite) nem képesek rá. Nem vagyok jártas a gyorstöltéses témában, így nem tudom, hogy milyen készülékeket, milyen telefonokat lehet sokkal gyorsabban tölteni és, hogy nekem lesz-e rá szükségem mindaddig, míg használható a kábel. Valamikor majd tervezek jobb telefont vásárolni, de jelenleg még elvagyok ezzel.

Nem értem, hogy akkor az egyik olcsó kábelre miért adnak garanciát, míg a másikra nem. Bár erre szerintem nem sokan tudnak értelmes választ adni, hacsak nem azért, hogy többen vásárolják.

(Most ahogy írtam, meghoztam a döntést: a nagyobb kapacitásút veszem, mert annak vastagabb a kábele (legalábbis nagyobb teljesítményből következtetem) és, ha törik, akkor több szál tartja össze.)


Nagyon szépen köszönöm az eligazításokat! Szép napot kívánok neked!

2022. szept. 18. 12:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából egy mai átlagos telefont (ha adnak hozzá mindent) fél óra alatt 50%ra fellehet tölteni simán vagy többre.

Powerbankok nyilván lassabbak, de amit te linkeltél, szerintem az még elfogadható teljesítménytnyújt.

Drágább dolgoknál szempont nálam is a garancia, de a kábel elég filléres dolog, kivétel, ha hiperszuper kábelt veszel (10e+ ft-ért)

Ha veszel telefont úgyis adnak hozzá kábelt illetve a powerbankhez is szokott járni.

Illetve szerintem a nylon-s kábelek talán mintha jobban bírnák (olyat linkeltem én) legalábbis a táskában való hordást, de ez szubjektív.

2022. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!