Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S10+ bírja a...

Samsung Galaxy S10+ bírja a tengervizet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom hogy a Samsung Galaxy S10+ vízálló az édesvízbe. Csak azt nem tudom hogy a tengervizet is bírja e? Próbáltátok már tengervízbe? Tehet benne komoly kárt ha csak egy pár percet van sós vízbe és utána lemosom édesvízzel? Youtube-on láttam egy videót hogy kameráznak vele a tengerbe, de azt nem említik hogy tesz e benne kárt. Ha kárt tesz benne a sós víz, akkor milyen jellegű károkra lehet számítani?
2022. szept. 21. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én biztos nem tenném bele direkt, akármennyire is vízálló.


Olcsóbb egy vízálló tok, mint egy új készülék.

2022. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én se tenném bele, a vízálló telefonokat a gyártók még saját bevallásuk szerint is csak teljesen tiszta, nyugodt, édes víznek ellenállóra tervezik! Vagyis sós, klórozott/vegyszeres, vagy nyomás alatti (például csapból folyó) víz már kárt tehet bennük! Én a helyedben egy jól lezárható nejlontasakba tenném a telefont, és úgy használnám a tengerben!
2022. szept. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Jézusom, eszedbe ne jusson. Az elvileg vízálló cuccok két dolgot nem bírnak: a meleg vizet és a sós vizet.

Plusz, a vízálló telefonokra nem vállalnak garanciát beázásra. Tehát a vízállóságukat inkább úgy érdemes kezelni, mint egy utolsó utáni lehetőség. Ha beleesik a kádba, akkor talán nem megy tönkre, de direkt megmeríteni nem kéne sehol.

Harmadrészt pedig érdemes megjegyezni, hogy minden vízálló műszaki cikk vízállósága az eltelt idővel csökken. Elöregednek a tömítések és a ragasztások. Egy S10 pedig ha jól számolok, akkor kb. 3 éves lehet. Ezt már csap alá sem tartanám egy pillanatra sem, nemhogy tengervízbe vigyem.


"vagy nyomás alatti (például csapból folyó) víz már kárt tehet bennük"


A folyóvízet kb. mind bírja. Nem akkor van baj a nyomással, ha folyik a telefonra a víz, hanem ha mélyen van a vízben.


"Én a helyedben egy jól lezárható nejlontasakba tenném a telefont, és úgy használnám a tengerben!"


Se az érintőkijelző nem működne, se a kamera nem produkálna bármire is használható felvételt.

2022. szept. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
82%
A sósvizet semmi sem szereti. Csak a cápa. :D Komolyra fordítva, érdemes ledugózni, betokozni, és sósvíz után édesvízzel leöblíteni az elektrokémiai korróziót kerülendő.
2022. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!