Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikor hány megapixelt érdemes...

Mikor hány megapixelt érdemes használni a telefonon?

Figyelt kérdés
50 megapixelre képes a kamera, de alap esetben csak 12-re van állítva, eldugva van egy 50 mp lehetőség. Gondolom ennek oka van. Mi ez az ok? Mikor használjam az 50-et és mikor a 12-t?
2022. okt. 1. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A 12 pont elég.
2022. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne! Néztem én is, hogy a telefonomban van egy 40 akárhány megapixeles külön lehetőség.
2022. okt. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nagy méretben ki akarod nyomtatni, vagy nagy tv-n akarod nézegetni.

Esetleg ha egy kisebb részletet akarsz kivágni belőle.


Normál telefonos használathoz simán elég a 12 MP.

2022. okt. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen telefonról beszélünk konkrétan?
2022. okt. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%
Quad binning szóval a teljes érzékelőt kihasználja, és 4 pixelből 1-et csinál. Tekints rá úgy hogy a FullHD 2Mpx, 4K pedig 8Mpx k3pet tud 1:1-ben megjeleníteni (sőt, még kisebb Mpx kép is elég a kitöltésére, mivel az 4:3, kijelző meg 16:9). Szóval ha nem akarsz 50%-nál jobban belezoomolni, akkor a mai legnagyobb felbontású megjelenítőn is még 1 pixel egyenlő lesz a kép 1 pixelével. Van akkor értelme 50Mpx képnek? Nincs .
2022. okt. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!