Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használt telefon vásárlásnál...

Használt telefon vásárlásnál milyen szerződést kellene írni?

Figyelt kérdés
Még nem vettem használt készüléket, mindenképpen akarok szerződést mielőtt letiltják vagy csőbe húznak... ilyenkor mit kell szerződésbe foglalni?

2022. okt. 19. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
És mire is mész egy ilyen szerződéssel?
2022. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem tartsd meg a jószokásodat, és továbbra se vegyél.

Ha mindenképpen szeretnél így akkor csak ismerőstől, vagy műszakiáruházas számlával.

2022. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet írni, de kérdés, hogy jó-e ez bármire is...

Nyilván használtcuccnál az eladó (ha magánszemély) nem ad garanciát, azt meg, hogy esetleg lopott-e, le tudod ellenőrizni előtte...

2022. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen de attol felek bejelentik pl.lopasnak vagy letiltja vagy nem fizette ki vagy vmi...
2022. okt. 19. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Akkor ne vegyel hasznaltat, es kesz. Hiaba irsz te barmilyen szerzodest, hogy szerzel utana ervenyt neki?


Amugy mi ertelme lenne annak, hogy az elado, miutan te kifizetted a telot, letiltatja? Direkt szivatasbol, vagy hogy hatha visszaadod ingyer'? Esku nem ertem...

2022. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4: akkor írasd bele, hogy büntetőjogi felelőssége tudatában kijelenti, hogy az ő tulajdona a készülék, és hogy semmiféle tartozása nincs a szolgáltatónál. De még jobb, ha kérsz tőle ilyen papírt, hogy hozza a szolgáltatójától.
2022. okt. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


+ itt van egy minta adásvételi szerződés az 1-es kommentben:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2022. okt. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2022. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sok használt cuccot veszek, kevesen élnek ezzel a lehetőséggel, maximum ha explicit garanciát vállal rá. Adásvételi szerződést készíthetsz online minta alapján, érdemes tanúval megerősíteni. A Ptk. szabályozza; az adásvételi megállapodás hibás teljesítése esetén vissza kell fizesse a károdat. Polgári peres eljárás, ha nem sikerül megbeszélni, de nem vagyok benne biztos. Bizonyos érték felett éri csak meg perre vinni, így inkább játékelméleti elem ez az adásvételi szerződés.


Lehetőleg Hardverapróról vásárolj, és sok értékeléses személytől. Lehetőleg kérdezz rá, hogy megvan-e még a bolti számlája, és kérd el azt is.

A papír alapú adásvételi szerződés egy biztosíték, de alapvetően a jogaid univerzálisan érvényesek papírral vagy nélkül is.


U.i.: nem vagyok jogász, úgyhogy ezt tekintsd félinformációnak. Még annyi, hogy ismerős elmondása szerint (autóvásárlás az ő esetében) teljes mértékben felesleges a rendőrséghez fordulni.

2022. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

" írasd bele, hogy büntetőjogi felelőssége tudatában kijelenti, hogy az ő tulajdona a készülék, és hogy semmiféle tartozása nincs a szolgáltatónál."

És ha van is egy ilyen aláírt papírja egy letiltott telefonnal együtt, mit kezd vele? Semmire sem jó. A szolgáltatót nem kötelezi semmire, max. bíróságra mehet vele, de a telefon akkor is letiltott marad.

A lopottnak jelentés ellen meg azért nem ér semmit a papírod, mert valószínűleg nem az fogja lopottnak jelenteni, akitől megveszed, hanem az, akitől hozzá került, ha tényleg lopott esetleg.

Én a mostani telóm szintén használtan vettem, de volt hozzá egy telekomos számla a készülék egyösszegű vásárlásáról. Ettől jobb igazolás nem kell, aláírás nélkül is működik.

2022. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!