Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezek szerint a telefon szolgál...

Ezek szerint a telefon szolgáltatóknak nincs hozzáférésük a lakcímnyilvántartóhoz illetve egyéb fontos nyilvántartással kapcsolatos adatbázisokhoz ?

Figyelt kérdés

Tehát arról lenne szó hogy a tegnap megpróbáltam az Interneten elvégezni az idei évi adategyeztetést és nem sikerült , mert a Telekom rendszere szerint nem szerepelnek az adataim a központi nyilvántartásban ...


Gyanítom hogy arról van szó hogy a Telekom nyilvántartásába nem kerülhettek bele az új ( még az idén szerzett ) személy igazolványomnak és lakcímkártyámnak az adatai , de akkor ezek szerint a Telekomnak tényleg nincs hozzáférése a fontosabb nyilvántartással kapcsolatos adatbázisokhoz ?


Magyarán szólva ha az ember új személy igazolványt és/vagy lakcímkártyát szerezz akkor ( ezek szerint ) nem tudja a Neten elvégezni az éves szintű adategyeztetést ?



2022. okt. 23. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Saját nyilvántartásuk van, a számhordozás is ez alapján megy. Nekem azért nem sikerült elsőre, mert a születési helyem nem egyezett a két szolgáltató adatbázisában, az egyiknél ott volt zárójelben a Magyarország, a másiknál nem, javíttatni kellett és emiatt ugrálhattam két helyre, miközben pont az lenne a lényege, hogy elég csak az újnál intézni. Be kell menni az ügyfélszolgálatra és javíttatni az adataid, ezzel együtt az adategyeztetés is le van tudva.
2022. okt. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Magyarán szólva ha az ember új személy igazolványt és/vagy lakcímkártyát szerezz akkor ( ezek szerint ) nem tudja a Neten elvégezni az éves szintű adategyeztetést ?"

Nem tudja.

A szolgáltatóknak semmi köze az országos nyilvántartáshoz. Az adataid változását pedig a te feladatod egyeztetni.

Vagy azt gondoltad, hogy szétküldik mindenhova automatikusan, a munkahelyedre, bankodba, közműszolgáltatókhoz, az adataid változását? Vagy azok időnként érdeklődnek hogy nem változott-e esetleg valamilyen személyes adatod?

2022. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem van valamilyen hozzáférésük a nyilvántartáshoz,nekem a telenor/yettelnél van az hogy amióta adategyeztetés kell,felváltva vagy csak jogsim vagy csak a személyim számát fogadja el a rendszer-pedig amikor 2007 körül megszereztem azt a telefonszámot tutira nem a jogsim adataival vettem és azóta azt már vagy 3x cserélték mégis tudják hogy a két irat ugyanahoz a személyhez tartozik-idén a jogsim volt a nyertes,csak azzal tudtam intézni.
2022. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"mégis tudják hogy a két irat ugyanahhoz a személyhez tartozik"

Nem egészen.

Az adategyeztetés nem azt jelenti hogy a szolgáltató a saját adatbázisában megnézi, hogy egyeznek-e az adataid a náluk lévővel.

Hanem amit te éppen az adategyeztetésnél megadsz, legyen az bármi, ők lekérdezik a nyilvántartóból hogy egyezik-e vagy sem.

Ha elírsz egy kötőjelet, zárójelet, ékezetet, bármit, azt kapja válaszul hogy nem egyezik. De nem fogja tudni hogy mi nem egyezik.

2022. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!