Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha valakit felteszek fekete...

Ha valakit felteszek fekete listára, neki kicsöng, ha felhív?

Figyelt kérdés

Tehát ugye van a fekete lista, amire telefonszámokat lehet felrakni, és akkor az úgy nem jelenik meg nekem, ha hív.

Viszont aki engem hív, neki kicsöng, vagy kicsöng és mondjuk 4csöngés után elérhetetlent mond?(Remélem érthető:D :D)



2022. okt. 29. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Kicsöng egy pillanatra és aztán megszakítja a telefonod a hívást.
2022. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam foglaltat jelez a másik félnél
2022. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es mármint a másik fél rakott fekete listára?
2022. okt. 29. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
A fekete lista egyenlő a szám letiltásával, tehát egyből elutasítja a telefonod a hívását. Nem kell ezt túlgondolni. Régi Huawei telefonom ilyenkor mondjuk annyit csinált, hogy jelezte, hogy volt egy elutasított hívás, a mostani Samsungom ezt nem tudja.
2022. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Én egyszer teszteltem haverral. Ott ült mellettem. Tiltottam a számát, majd hívott. Nála rendesen ment a hívás, hosszan csörgött ki. Nálam viszont nem jelzett semmit. Az új telefonomnál még ezt nem néztük meg, hogy hogy reagál.

Az mondjuk tényleg érdekes volt. Rendesen csörgött, csak mintha én nem akarnám felvenni.

2022. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" vagy kicsöng és mondjuk 4csöngés után elérhetetlent mond?"

Sajnos sokan keverik a szezont a fazonnal.

A hangbemondás a mobilszolgáltató által üzemeltetett funkció.

A te mobilod nem tud ilyet.

A szolgáltató azt se tudja, hogy egyes számok kapcsolását tiltsa.

Akkor mégis hogyan működik az egész?

úgy, hogy a hagyományos telefonhoz képet, az okostelefonokban nincs hardveresen bedrótozva a csengetés. Szoftver generálja, mint ahogy az összes többi funkciót is.

Hívnak téged, a telő megkapja a szolgáltatótól a hívó számát, összeveti a listával. De eközben már a kapcsolat létrejött, a hívó kapja a csengetés hangját ennek megerősítésére.

És innen már csak egy út marad kilépni, ha bontja a hívást a készülék. Ezt teheti azonnal, anélkül hogy bármi jelét mutatná annak hogy hívásod volt, illetve jelezhet hogy volt elutasított próbálkozás, stb. A hívó ilyenkor foglalt hangot hall. Ebből a rutinosabbak tudják, hogy nem foglatságról van szó valójában, hiszen előtte volt egy csöngés, ami becsúszik amíg reagál a mobilod.

Illetve a másik az, ha nem lép ki a hívásból, csak kussol. A hívó ilyenkor nem vesz észre semmit az egészből.

2022. okt. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 DK-s ***** válasza:

Foglaltat jelez neki.


De pont ezen fogsz lebukni. XD

2022. okt. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy telefonfüggő! Van amelyiknél olyan mintha folyamatosan kicsörögne, de van amelyik egy kicsengés után egyből foglaltra dob.
2022. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hívnak téged, a telő megkapja a szolgáltatótól a hívó számát, összeveti a listával. De eközben már a kapcsolat létrejött, a hívó kapja a csengetés hangját ennek megerősítésére."

Ez a lényeg!

Ha a telefonon tiltasz valakit, akkor a telefonig el kell érnie a hívásnak, hogy a telefon be tudja azonosítani, hogy ki az és az tiltott szám-e. Ha igen, akkor nem kapsz értesítést arról hogy van egy hívásod. Lehet hogy éppen gyakorizol miközben valaki meg éppen hív.

Úgy képzeld el mint amikor haverod átmegy hozzád inni... akarom mondani tanulni és anyád elküldi, hogy nem vagy otthon. Közben meg ott ülsz a szobádban. De mivel anyád nem szól, hogy kerestek, nem is tudod meg hogy ki volt nálatok és mit akart. Anyád a telefonod, ő tudja ki volt az aki keresett, a haverod meg a hívó és ő azt tudja amit anyád mondott neki.

2022. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!