Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A samsung telefonokban mit...

A samsung telefonokban mit jelent a RamPlus mit csinál?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy a telefon képes lesz virtuális memóriát használni. Magyarul a háttértár egy részét "lefoglalja" és RAM-ként használja. Ezt akkor teszi meg, ha a tényleges fizikai RAM-ból kifogy a készülék, de még szüksége lenne többre.

A hátránya az, hogy a virtuális memória nyilván lassabb mint a tényleges fizikai memória, viszont jobb mint a semmi.


Ezt az általam ismert számítógépes operációs rendszerek mindegyike csinálja már az időtlen idők óta. Most meg is lepődtem, amikor utánanéztem a Ram Plusnak, hogy ez eddig nem volt bevett dolog a telefonoknál.

2022. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Marketing bullshit

Az ilyen appok jellemzően kétszer annyi memóriát elfogyasztanak, mint amennyire nélkülük is szükség lenne más appnak

2022. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az appok semmit sem tudnak arról, hogy ők milyen memóriát használnak, ehhez semmi közük. És nem baromság, elég alapvető dolog PC-knél, csak valamiért a telefonoknál nem erőltették a gyártók.
2022. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És megéri a felrakni 6 gb re?
2022. nov. 7. 17:11
 5/10 A kérdező kommentje:
*ra
2022. nov. 7. 17:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit csinálsz a telefonoddal és mennyi az alap memóriája. Én szerintem sosem tudtam addig taposni a telefonomat, hogy a fizikai 6 gigáját bármikor kihasználja.
2022. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hat pl jatekokra akarmilyen jatekokra hasznalom
2022. nov. 7. 17:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ott túl sok értelme nincs, mert mint írtam, ezzel futva lassú lesz. Ez egy sima appnál nem feltétlenül nagyon látványos, de egy játék valószínűle szaggatni fog tőle, ha tényleg már virtuális memóriát kell haszálnia.
2022. nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha pl átlagosan használom a telefont tiktok insta snachat stb akkor megeri felrakni 6gb ra?
2022. nov. 8. 21:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha kevés RAM van a telefonodban, akkor felrakhatod, de szerintem 1-2 gigánál többnek nincs értelme.

A régi telefonomban sem tudtam soha telíteni a 6 giga fizikai ramját.

2022. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!