Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire legális az, hogy a...

Mennyire legális az, hogy a magán GSM szervízboltok megkerülik a google gyári-visszaállítás védelmét ha a tulaj 'elfelejtette' a saját google fiók adatait?

Figyelt kérdés
Én áron alul megcsináltam ezt párszor pár havernak, de egy gsm üzlet ugye más kategória, ott elvileg minden rendben kéne legyen törvényileg. Most akkor ez mennyire legális vagy hogy van ez most?

2022. nov. 11. 19:29
1 2 3
 1/29 ludicrousSpeed ***** válasza:
41%

"áron alul megcsináltam ezt párszor pár havernak"


Hooogyne.

2022. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire átlátszó kérdés :D

Figyelj Áronalul Jóska... honnan tudod, hogy az a mobil amit megbuheráltál az kié? Biztos vagy benne, hogy azé aki odavitte? Az idézőjelekből arra következtetek, hogy biztosan tudod, hogy nem azé, sőt azt is tudod hogy honnan van a telefon -› lopott, talált. Innentől kezdve illegál a tevékenységed. Bűnrészes vagy. Ha ezt a tevékenységet rendszeresen csinálod, és lebuktok, akkor a bíróságon az is el fog hangzani, hogy "folytatólagosan elkövetett". Szóval a középmértéktől felfelé fog billenni a mérleg nyelve.

2022. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#1. Mi olyan hihetetlen ebben? Az android egy fos. IOS-t én sem tudnám megbuherálni.

#2. Persze az általam 'megjavított' telefonok mind 'találtak' voltak.

2022. nov. 11. 19:43
 4/29 ludicrousSpeed ***** válasza:
59%

"#1. Mi olyan hihetetlen ebben? Az android egy fos. IOS-t én sem tudnám megbuherálni."


Ne aggódj, a droidot sem :)

2022. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem csinálok ilyesmit túl gyakran, nem ezzel foglalkozok, de pár havonta néha fel-feltűnik valaki ilyesféle problámával. Most épp egy A30s-t próbálok 'megjavítani', menet közben merült fel bennem a kérdés, gondoltam megkérdezem itt.
2022. nov. 11. 19:46
 6/29 A kérdező kommentje:
#4 nem kell ám ezt elhidd
2022. nov. 11. 19:47
 7/29 A kérdező kommentje:
Guglizz rá 'frp bypass'-re, tele van a net azzal, hogy hogy kell csinálni. Amiért te hülye vagy ahhoz hogy kövess egy tutorial-t, nem jelenti azt hogy mindenki hülye. Ez 4-eshez szólt.
2022. nov. 11. 19:49
 8/29 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj már te... ha flegmázol, akkor mi a francért kérdezted?

Kaptál választ: bűncselekmény.

Információs rendszer vagy adat megsértése


Btk423. §

(1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki

a) az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza, vagy

b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény jelentős számú információs rendszert érint.


(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt közérdekű üzem ellen követik el.


(5) E § alkalmazásában adat: információs rendszerben tárolt, kezelt, feldolgozott vagy továbbított tények, információk vagy fogalmak minden olyan formában való megjelenése, amely információs rendszer általi feldolgozásra alkalmas, ideértve azon programot is, amely valamely funkciónak az információs rendszer által való végrehajtását biztosítja.

2022. nov. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%
FRP bypass nem létezik. Hamukázhatsz bármit, a valóság nem változik.
2022. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%

"Amiért te hülye vagy ahhoz hogy kövess egy tutorial-t, nem jelenti azt hogy mindenki hülye."

Fúb..zzz :D Attól, hogy le van írva egy tutorialba hogy hogyan kell csinálni, még nem lesz legális tevékenység!

Az ügyész is majd egy tutorialt fog követni a tárgyaláson :D

2022. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!