Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefon érné meg...

Melyik telefon érné meg használtan?

Figyelt kérdés

Két Samsung közül akarok dönteni de csak használt jöhet szóba mert pénzügyileg most nincs stabilitás.

Samsung A32 5g van 45-50 körül használtan vagy Samsung A52s használtan? Tudom a különbséget a két telefon közt de azért most a pénz is kevés mert nincs állandó munkám így nem merek sokat kiadni most. 85-100 körül van az A52s de alig írnak vissza marketplacen. Az A32 ről már találtam egyet 50 ért 1 éves talán tudok is alkudni belőle. Alap telefonnak kéne netezni, telefonálni. Azért vacilálok mert az A52s-ről ódákat zengenek itt a gyakorin. Az A32 meg egy alap készülék de úgy érzem 1-2 évig annak a teljesítménye is bőven elég lenne. De várom a válaszokat kihogy döntene. Tudom első hogy legyen munka de kellene egy normális telefon is a hétköznapokra. Köszönöm aki elolvasta és segít a döntésben. Ez a hét egész jól indult számomra.



2022. nov. 14. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha nincs bevételed, akkor értelem szerint veszel max-ért 10e-ért valami egyszerű telót, aztán ha gazdag lettél, veszel újat 1 millióért...


Addig kibírod, hogy otthon netezel...túléled közösségi szenny nélkül, ha normális vagy.

2022. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem kedves 1-es. Van telefonom ami egy hulladék már a hívást is alig kapom meg mert nem mindig csörög ki vagy nem jelez számot és nem tudom felvenni csak cseng. A kérdés adott a két telefon közül melyik lenne célszerűbb? Munkám lesz holnaptól és van még tartalékom is de ettől függetlenül nyilván most minden forint számít pedig semmi értéke de hát mindannyian érezzük a válságot.
2022. nov. 14. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Igazad van, aki h_lye, azt hagyni kell veszni, bocsánat a jószándékért:)

Vedd a drágábbat!

2022. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet, A52s-t vegyél az erősebb processzor miatt. Az a telefon még sokáig fog stabilan működni.
2022. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
77%
A52. Erős proci, szép kijelző,kamera is egész jó. Az új ára olyan 120k körül van, lehet hogy jobban megérné kicsit többet rászánni, de használtan is jó vétel.
2022. nov. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 akoslaszlo ***** válasza:
Most adtam el 40-ért (kb.ennyiért mennek) egy elég jó állapotunak mondható HUAWEI MATE 20 PRO-t ! Próbáld meg a Jó fogáson !
2022. nov. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Használtan nagyon jó áron vannak az Apple telefonok. Nem vagyok nagy IOS-es, de az biztos, hogy jó processzorok vannak mindegyikben és nagyon sokáig kapnak szoftveres támogatást. Iphone x-et már nagyon jó áron lehet venni és egy gyors telefon. Ott van még az XS vagy XR picit drágábban. Samsung téren az S10 szériát érdemes nézegetni. Mindig jó gyorsak, de nem lesznek sajnos addig támogatottak, mint az Iphone X. Nem a legfrissebb operációs rendszerrel is tökéletesen használható egy telefon, amíg nem lassul le, mivel egy alkalmazás sem a legfrissebb androidot használja. Szóval nem ördögtől való dolog az S10. Ott van még az A52s. Nem tudom, hogy azok most mennyibe kerülnek használtan, de szerintem 100K alatt jóval is vannak.
2022. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az iPhone X kövi évben kapja az utolsó frissítését! (mert ugyanaz mint a 8 hardveresen, a 7 idén kapta meg az utolsó szovtberverzióját) Ha nem mobilbankol akkor egyedi oprendszer rávarázslásával az S10 még simán elvisz jópár újabb android verziót.
2022. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az A32 5G használtan elég jó ár/érték arányt képvisel. Én 3 hete vettem egyet használtan. Mivel egyre több helyen elérhető az 5G hálózat, ezért hosszú távon jó befektetés. Van 4G változata is, az viszont jobb kijelzőt kapott az 5G-hez képest (egyébként akinek nincs szüksége az 5G-re, a 4G-s jobban megéri).


Mindkettőn Android 13 fut (illetve frissíthető rá), még előreláthatólag 1 évig kap biztonsági frissítést. Az kérdéses, hogy megkapja-e az Android 14-et. Elvileg a közép kategóriás Samsungok 3 Android főverzió frissítést kapnak, ez alapján lehetséges, viszont van ahol azt írták, hogy már nem.

Jelenleg a legtöbb friss alkalmazás Android 10 és újabb verzión működik (szerencsére sok népszerű alkalmazás ennél régebbi verzióra is telepíthető), így az Android 13 bőven jó. Szoftveresen körülbelül 3 évig nem lesz vele probléma, utána már megeshet, hogy némelyikekkel nem lesz kompatibilis. Teljesítményre is megfelelő lesz 3 évre, ha böngészni, Facebook, Messenger, Viber, YouTube, GPS és hasonló általános feladatokra, illetve egyszerűbb játékokra kell (itt megjegyezném, hogy a GTA San Andreas gyönyörűen fut rajta, ez már nálam nem az egyszerűbb játék kategória).

Az A52s annyiból jobb az A32-től, hogy az már megkapta az Android 14 frissítést, ezen felül ez is előreláthatólag 1 évig kap még biztonsági frissítéseket. Ez azt jelenti, hogy előreláthatólag 4 évig vinni fog minden alkalmazást. Ha használod mondjuk 2 évet, még elég jó árban el tudod adni, és még az új gazdája is használhatja egy darabig.


Használtan olyan 15-20.000 Ft a kettő közötti különbség. Mivel én (is) átlagosan 2 évente cserélem a telefonjaim, a kedvezőbb árú A32 5G mellett döntöttem, a 4GB RAM és 2GHz 8 magos processzor általános feladatokra bőven elegendő. Bár én az 5G miatt váltottam, mivel korlátlan mobilinternettel ezt ki is használom. Előtte egy Samsung Galaxy A50-em volt (Android 11-el, ami ma épp határeset, még minden működik rajta). A kettőt összehasonlítva egy hajszálnyival gyorsabb az A32. Megnyitottam egyszerre egy időben a kettőn ugyanazokat az alkalmazásokat, és egy picivel hamarabb töltötte be mindegyiket az A32, de használat során ez a sebesség különbség nem annyira érezhető. A kijelzője viszont az A50-nek jobb volt (az 5G változat TFT kijelzőt kapott), bár szerintem teljesen jól látható, kényelmesen olvasható, videó nézés közben sem érezhető a különbség, csak ha a kettőt egymás mellé teszem. Igazából a kijelző volt az 5G áldozata, ezen spóroltak, a számomra viszont megérte ez a kompromisszum, mint írtam, az 5G fontos nekem. Aki viszont a 4G-s A32-őt választotta, super amoled kijelzőt kapott (valamit valamiért alapon).

febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem is még A32 5g van. Android 13-al. Még jó de már kezd lassúskodni...Ezt az évet szeretném még kihúzni vele.
febr. 16. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!