Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy bírom a telefonom mikrofo...

Hogy bírom a telefonom mikrofonként használni?

Figyelt kérdés

Sok videóban láttam, hogy a videó elkészítéséhez a telefonjukat használták az emberek.


Ezt hogy tudom én is használni? Mi kell hozzá?



2022. nov. 15. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hangfelvevő app.

A hang a telefonon kerül rögzítésre és később, az utófeldolgozás során kerül a felvett videó alá.

2022. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Manapság SZERINTEM telefonban van Diktafon, avagy Hangrögzítő app gyárilag, beépítve (az szerintem az elmúlt 2-3 évben készült telefonokra am blokk elmondható, mindre igaz, hogy bennük van ez, manapság már alapfunkció).

A minőség már más kérdés, egy mai iPhone mikrofonja nyilván sokkal jobb, mint egy ZS kategóriás telefoné, vagy akár egy 5 évvel ezelőttié. De ezt az ára is mutatja.

2022. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, hogy megy a telefonon egy hangfelvétel és ez van utólag alátéve? Komolyabbra gondoltam.
2022. nov. 15. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bluetoothos mikrofonok amikkel azonnal a videóval együtt tudod felvenni a hangot - nameg a bluetoothos fülesek amivel telefonálni is lehet tudják ezt. Az szerintem sokkal egyszerűbb... nem kell utólat szórakozni a szinkronizálással.
2022. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, hogy megy a telefonon egy hangfelvétel és ez van utólag alátéve? Komolyabbra gondoltam."

Oké. Kezdjük az elején. Nem tudjuk mit láttál. Vagy hogy mivel vennéd fel a videót, amihez a hangot mobillal rögzítenéd.

2022. nov. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hangrögzítőt próbáltad?
2022. nov. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Kezdésnek pontosan mit akarsz?


Ha már van videó, minek neked külön hang amit később alátegyél?



(Mi csináltunk olyan hogy "filmet" kellett a suliban forgatni idegen nyelven. Felolvastuk a szöveget, felvettük hangrögzítőre, lejátszottuk, mutogattunk s tátogtunk rá, közben egy másik telefonnal felvettük a videót, s végül a videót s az eredeti hangot összevágtam.)


De hogy te pontosan mit akarsz, nem tudom...

2022. nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ja, hogy megy a telefonon egy hangfelvétel és ez van utólag alátéve? Komolyabbra gondoltam."


Ezért van még rendes forgatáson is az a lecsapó tábla, félprofi körülmények között meg a tapsolás a videó elején. Mindenki így csinálja hogy a hangot a videóhoz igazítja. Van persze rá megoldás (profi kamera és hangfelvevő ahol timecode-ot szinkronizál és ezt mindkét fájlba beleírja, így utólag egybe lehet hozni) de a tapsolós módszerre esküsznek a mai napig.

2022. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lényeg: legyen legalább 3 ember: egy, aki produkálja magát a kamera előtt, beszél, cselekszik, amit kell, egy operatőr, aki kezeli a kamerát, és egy harmadik, aki kimondja, hogy felvétel, meg a végén, hogy csapó...aztán hogy van-e fizikai csapó vagy nincs, az már szerintem édesmindegy... ja, meg legyen valaki(ez lehet az operatőr, a szereplő, vagy bárki), aki összevágja.
2022. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!