Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Minél több megapixeles egy...

Minél több megapixeles egy kamera, annál több MB lesz a kép, amit készít?

Figyelt kérdés

2022. nov. 17. 12:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel több pixelből áll. A minősége viszont nem feltétlen lesz jobb pl. 50 megapixelesnek mint 12 mpnek szemmel láthatóan.
2022. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem 12 megapixeles a kamerám, és átlagban olyan 3 MB egy kép.

Ha mondjuk veszek egy telefont, ami 50, vagy 108 MP-es kamerával rendelkezik, akkor ott egy kép kb. hány MB lesz?

2022. nov. 17. 12:23
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

nem

ha pl a cmos vagy a képfeldolgozó áramkör vagy algoritmus rosszabb, nem lesz jobb kép, mint egy olajfestmény

2022. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

A pixelek hajhászásának sok értelme nincs.

108 MP 12032 x 9024 pixel lehet. RGB színtérben a natív mérete 310 Mb.

Ez sokszorosa egy mai nagy felbontású monitornak.

Nyomdász vagyok, nézzük innen. CMYK színtérben ugyanennek a képnek 414 Mb (3 csatorna helyett 4).

Centiméterben ez 100×76 cm-es képet ad. Durván egy B1-es plakát mérete.

Ha ilyen nagy nyomatok fotózása a cél, amelyik teljes felületét kitölti egyetlen fénykép, ahhoz jó.

76 óta dolgozom nyomdai fotósként, szkenner operátorként.

Kelet-Európa legnagyobb nyomdájában kezdtem. Ilyen méretű képpel nem találkoztam 30 év alatt, de később a digitális világban sem.

2022. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most azt olvastam, hogy egy 108 MP-es telefon is 12 MP-es fényképet készít.
2022. nov. 17. 12:44
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Telefonhoz nem tudok hozzászólni, a pixelszám eléggé egzakt. Nem tudom, hogyan jön ki. A 4-ben natív méreteket írtam. A 12032×9024 az 103,5 Mb csatornánként.
2022. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kép méretét 5 dolog határozza meg:


- felbontás

- színmélység

- milyen file típussal van tárolva (bmp, tiff, jpeg, png, webp, ...)

- tömörítési eljárásban a tömörítés mértéke (jpeg-nél mi veszteséges tömörítési eljárás, magas fokú tömörítésnél kisebb lesz a file, de négyzetes-hálós-akármilyen képhibák is előjöhetnek és rosszabb képminőség)

- a kép maga, hogy mennyire hatékonyan tudja tömöríteni adott algoritmus (pl. egy teli egyszínű kép gif-ben kevés helyet foglalna szerintem)


Ráálltak erre a megapixel őrületre, de ha szerencsétlen kamera egy gombostűnyi "optikán" néz rá a világra és a szenzor akkor, mint a körmöm, ahová be van szuszakodva ennyi képpont, ott általában nagy nagyításban látszik (főleg ha raw-ban software-s (és már hardwares-) hibajabító nélkül nézhetnénk), hogy az egymás melletti képpontok össze vannak mosódva, ilyen-olyan színhibák és egyebek fellépnek


és egy 10MP-es nagy formátumú tükörreflexes profi fényképező szenzora által előállított kép még részletgazdagabb lesz, mint egy 20MP-es telefonnal készült


de igen, általánosságba véve ha ugyan olyan a formátum, színmélység, kódolása a képnek és tömörítés mértéke, akkor legfőképp a felbontásától függ a mérete

2022. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 jól olvasod, megcsinálja a képet 108 mp-ben és összetömöríti 12 mp-re, így hasonló minőségű lesz a kép, mint az eredeti 108 mp, csak kisebb méretű lesz a kép.
2022. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy 50 mpx es telefon is 12 mpx es fotót készít alapértelmezetten, hogy ne foglaljon rengeteg helyet egy kép. Ezt manuálisan át lehet váltani 50-re. Annyi fog változni, hogy az elkészült képbe jobban bele lehet majd zoomolni. Az a kérdés, hogy milyen gyakran szokott valaki belenagyítani a képeibe.
2022. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Általában igen, de nem csak ettől függ a végső fájlméret.
2022. nov. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!