Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone készüléket találtam a...

Iphone készüléket találtam a buszon, hogy tudom vissza adni?

Figyelt kérdés

Párommal találtunk egy táskát a buszon, amit egy hölgy és a kislánya hagyott ott mert gyorsan szálltak le.

Mi rögtön leszalltunk a következő megalloba, hogy vissza szaladjak vele és odaadjam, de már nem találtam őket sehol.

A táskában van egy lemerült iPhone, talán 7es készülék.

Most sikerült hozzá töltőt szereznem és igy azt írja hogy rendszer zárolva és jel kódot kér.

Hogy tudom valahogy értesíteni a tulajdonosát?

Vagy a rendőrségre beviszem, akkor ott nem zavarnak el vele és tudnak segíteni?

A táskában rózsaszín gyerek pulcsi, smink szerek, hajgumi, lakaskulcs volt.

Semmi irat sajnos.

Köszönöm a segítséget!



2022. dec. 5. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem add le a rendőrségen, ők majd fogalkoznak vele. Azért van zárolva a telefon mert gondolom észrevette hogy eltűnt és távolról zárolta a tulaj.
2022. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Mivel a buszon találtad, érdemes lenne a BKK-nál leadnod, feltételezhetően ott fog érdeklődni.

De kiírhatod ezt a Faceboom Pesten találtam csoportban is.

2022. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A BKK-nál add le, mert valószínűleg ők is ott fogják először keresni.
2022. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen már kiirtam több csoportba is facebookon.

Akkor várok még pár napot, hátha facen jelentkeznek, aztán leadom a busz végállomáson.

2022. dec. 5. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Facebookon nem fognak jelentkezni, mivel fogalmuk sincs, hogy ki találta meg.

Amit én megtennék: beírnám a Facebook keresőjébe, hogy elveszett az iPhone-om (ha tudod a számát, akkor azt is írd be). Mivel a tulaj nagy valószínűséggel keresi. Ha megtalálsz egy olyan iPhone-ját kereső embert, aki pont abban a térségben veszítette el a telefonját, akkor esetleg rá lehet írni, ha be tudod azonosítani egyértelműen, akkor vissza tudod neki adni.


Ha ez alapján nem megy záros határidőn belül, akkor pedig a rendőrséghez fordulnék. Ha ugyanis nem adod vissza, akkor rád tudnak keresni (gondolom volt annyi esze a tulajnak, és bekapcsolta rajta a készülékkeresőt), és mivel ha nem adod vissza, vagy nem fordulsz a hatósághoz (rendőrséghez), akkor akár rendőrségi ügyed is lehet belőle (lopás), ezért én ha magam nem tudom záros határidőn belül a tulajának visszajuttatni, akkor a rendőrséghez fordulnék.

2022. dec. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Öcsém ennyi észt. Oda kellett volna adni a buszsofőrnek és kész. A nő ott kereste. Ha meg nem ott keresi, akkor a sofőr leadja és a talált tárgyaknál megtalálja a nő.

Így meg majd még ráfázol, mert a kamerát ha visszanézik látják hogy te vitted el. Aztán magyarázkodhatsz, hogy te nem akartad ellopni/megtartani.

De ha olyan brutálisan hosszú volt a busz, hogy nem tudtatok odamenni a sofőrhöz, akkor meg a rendőrségre kell az ilyent vinni.

Erre te elviszed haza, tartogatod, aszalgatod a fiókban amig találsz hozzá kábel, töltögeted és nézegeted a telefont, miközben aki keresi mindenhol máshol keresi ahol értelmes ember leadta volna.

Ha hétköznapi hős akarsz lenni és kell az a 10 másodperc hírnáv a Tényekben, akkor ments meg egy kutyát, vagy nénit, vagy hívd valamelyik adományvonalat. De ilyen baromságot ne csinálj!

Ráadásul ha rádrontanak a rendőrök akkor meg majd te leszel megsértődve. Pedig teljesen jogos lesz ha előállítanak...

2022. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az igen!

A buszon ha megnezik a kamerát, akkor látják hogy fel pattanunk és mutatom az üvegen keresztül a táskát amit fent hagytak, aztán jelzek, hogy le tudjunk szállni és vissza szaladtam vele.

Nem hírnévre vágyom, csak segíteni akartam volna!

Sajnos a leadott dolgok nem mindig kerülnek vissza a tulajdonosához, tapasztalatból mondom.

Én is hagytam már el készüléket és le is adták a bkk végállomáson.

Na ott meg senki semmit nem tudott róla.

Ettől szeretném megkimelni a tulajdonost.

Ez egyszerű emberség akart lenni és főleg úgy hogy foglalkozom is a dologgal, ahelyett hogy lenne jobb dolgom!

Nem nézegetem meg aszalom a telefont, mivel le van zárva!

Várok aztán leadom, ennyi.

Ha van annyi esze akkor ahogy olvastam tudna üzenetet is küldeni a zárolt készülékre az elérhetősegeivel a tulajdonosa és akkor fel tudnám hívni hogy vissza kapja.

Ez eddig nem történt meg!

A talált posztokban a lakcimemet is pontosan leirtam, szóval nem nehéz megtalálni a készüléket.

De ha rá találna aplikacio segítségével, annak örülnék a legjobban!

Köszönöm a kedves kommentárt!

2022. dec. 5. 13:35
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Köteles vagy leadni a rendőrségen. Ne a buszsofőrhöz, a Gizi nénihez meg a BKK-hoz futkoss. A kerületi rendőrkapitányságra beballagsz, megmondod hol és mikor találtad, felvesznek egy jegyzőkönyvet aztán csókolom.
2022. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha bármelyik rendőrkapitányságon leadod bárhol az országban (legegyszerűbb azon, ahol találtad, de szerintem a lakóhelyedhez legközelebbi/a munkahelyed közelébe eső is teljesen jó), aztán ők megkeresik. (vagy nem, de bárhogy is legyen, bajod neked már nem lehet belőle).


Amit NEM tennék: hogy zsebre vágjam és megtartsam magamnak, vagy hogy eladjam/továbbadjam. A buszok utasterében (és egyébként a vezetőnél is) van manapság már kamera, és simán kiderülhet, hogy te tetted el a mobilt. Innentől elég egy feljelentés, onnantól pedig a rendőrség megkapja a felvételt, és simán kiderítik, ki volt a zsebrevágó (főleg, hogy nem 10 dkg parizerről meg 2 zsemléről van szó), és könnyen bajod lehet belőle.


Mondjuk ha már kérdést írtál ki miatta, akkor tényleg minden bizonnyal nem is akarnál ilyesmit tenni. Irány a legközelebbi Rendőrkapitányság.

2022. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
41%
Pénztárca? Semmi?
2022. dec. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!