Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 8 Plus/X/XR/SE2020??...

Iphone 8 Plus/X/XR/SE2020?? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdés a következő hogy ezekbe a készülékekbe van még 2-3év használati idő? Mert kissé szorult helyzetbe kerültem és elszeretném adni az Iphone 11 pro maxom és leváltani ezek közül valamelyikre. Androidra nem szeretnék válatni csak az IOS mivel minden adatom,email minden hová ez fűződik,szóval a kommenteket is kapjam. Köszönöm!
2022. dec. 8. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, SE20 van nekem. Szerintem ez 2-3 évig tuti jó, sőt…
2022. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Az SE 2020 igen, a többi viszont szerintem ki fog csúszni a támogatási időből.
2022. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Attól, hogy nem kap új szoftveres támogatást még nem törik ketté a telefon, simán használható 2évig ezek közül bármelyik . Én 11 pro után inkább x, xs-ben gondolkodnék, már fura a home gomb meg a többi, de nyilván te döntesz.
2022. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Home gombos telefont nem választanék a helyedbe. Az xr egy elég jó telefon, szerintem 2 évig még fix jó.
2022. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

iPhone 8-at használtam egész két hónappal ezelőttig, csak azért cseréltem le, mert az akku már egyszer cserélve lett de már az új sem tudott egy napig kitartani, illetve berepedt a kijelzője egy eséstől és azt is cseréltem már korábban, nem akartam már ennyit költeni rá még egyszer.


Ezeken kívül viszont jó volt, csak egy hatalmas negatívuma van, és ez az SE2020-ra is igaz: az akkuidő borzalmas. Ha kicseréled egy gyári újra, akkor is maximum egy napig bírja HA nem használod túl sokat például navigálásra. Töltő nélkül ezzel a telefonnal már gyakorlatilag majdnem új kora óta nem tudtam elindulni sehova huzamosabb időre, autóban mindig tartottam töltőt de például amikor néha béreltem közösségi autót (ShareNow, Mol Limo, GreenGo) és nem volt kábel nálam vagy a kocsiban nem volt USB A aljzat (sokban már csak C van), akkor választhattam hogy navigálok vagy nem merül le a telefonom mielőtt hazaérnék.


Sebességével sosem volt bajom. Most üzleti telefonnak használom továbbra is, tehát telefonálok vele és authenticator appok vannak rajta amikkel a céges felületekre, VPN-re lépek be, erre hibátlan. Viszont iPhone 13 Pro-ra váltottam és a különbség még az ég és földnél is erősebb minden téren.


Én a helyedben nem annyira cserélném le a 11 Pro Maxot ezekre, mert napi használatra egyszerűen sokkal rosszabbak, és annyira sok pénzt nem nyersz a cserével amennyivel rosszabb telefonod lesz. Ez egy olyan dolog amit minden nap használsz, ezen vagy elérhető, a mai világban sajnos esszenciális.


Esetleg az XR még az, ami 1-2 évig kisebb kompromisszumokkal használható lehet. A többi már nem kisebb kompromisszumokkal, hanem nagyokkal.

2022. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

@3 - amúgy embere válogatja, nekem személy szerint sokszor hiányzik a home gomb és a többi ezzel kapcsolatos funkció, főleg amikor néha nyomkodom a 8-at mint cégeset, rájövök hogy mennyivel egyszerűbb volt.


FaceID - Azt mondták hogy idővel egyre jobb lesz, "megtanulja" az arcod akkor is ha torzomborz hajad van reggel meg ha szemüveg van vagy nincs rajtad. Nálam ez nem annyira jött be. Ha mondjuk pont nem olyan szögből nézek rá amit szeret, vagy reggel belelóg a hajam az arcomba kicsit, vagy egyszerűen fáradt vagyok és a szemem nincs nyitva annyira mint rendesen, akkor sokszor nem old fel, írhatom a kódot be. TouchID-val az volt csak hasonló gond ha mondjuk a feloldásra használt ujjam koszos vagy vizes volt, de mivel ez nem gyakran fordult elő - ritkábban mint a FaceID nehézségek - nekem az jobban működött, gyorsabb és kényelmesebb volt.


2) Az hogy a notification menü egyik oldalt, a quick settings meg a másik oldalt húzódik le felülről egy olyan telefonon amit ha egy kézben fogom át sem érek rendesen, nekem rohadt idegesítő. A 8-on most iOS 16-tal is lentről húzom fel a quick settingset, de a tetejét is elérem simán ha a noti kell. Ezerszer kényelmesebb, pedig nincs kicsi kezem, tök átlagos férfi kézméret. Páromnak 12 Proja van és nőhöz képest nem kicsi, de férfihoz képest kicsi keze, ezzel neki is baja van így 2 év után is.


3) A notch megszokható de azért néha továbbra is zavar. Például rohadtul zavart egészen az iOS 16-ig, hogy nem lehetett az akku százalékot kirakni felülre, mint a régebbi notch-mentes eszközökön, mert ugye nem volt hely. Most ezt megoldották azzal hogy nem az akku ikon mellé, hanem bele írják a százalékot, cserébe az ikon szerintem ronda lett.


Bocsi, teljesen off topic, de gondoltam leírom, azért nem mindenkinek őskor a home gombos telefon. Nekem ezek ott jobban tetszettek, a kicsi kijelző persze nem hiányzik. #5 voltam

2022. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ki fog csúúúszni a támogatásbúúúúú!! Jááááj!!!!

Miért kell ilyennel vadítani a népeket? Ez nem úgy működik, hogy amikor "kicsúszik", akkor másnap 00:01 perckor letiltják és soha többet nem lehet bekapcsolni!

Az XR gyártását 2021 őszén állították le, úgyhogy egészen új példányokat is lehet még találni. Az SE 2. gen-ét pedig idén márciusban.

Az SE2020-ban pedig ugyanaz az A13 proci van mint a 11 szériában. Ezekkel biztosan nem fogsz mellé, van még bennük 4-5 év.

De egy 8+-is még egész jól használható, csak k. nagy :D Én nemrég adtm el az enyémet. Semmi lassulás, probléma nem volt vele sosem.

2022. dec. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

"Miért kell ilyennel vadítani a népeket? Ez nem úgy működik, hogy amikor "kicsúszik", akkor másnap 00:01 perckor letiltják és soha többet nem lehet bekapcsolni!"


Valóban nem, de a kérdező ezt kérdezte. Ha meg ez a kérdés, akkor erre kell válaszolni.

2022. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
@6 használok 8-at, 14pro-t, és egy iPad 9-et. Mivel a 14 a fő telefon ezen dolgozom leginkább, a másik kettőnél zavar a home gomb. Illetve a képminősége a 8-nak. Az xr-nek is LED kijelzője van ami sötét, illetve nem olyan szép, egy pro készülék után élesen érezhető a különbség. De abban igaza van az egyik hozzászólónak, hogy nem feltétlenül éri meg cserélni, de nyilván a kérdező tudja, hogy az a pár tízezer megoldja-e a gondot, mert ha igen, akkor nyilván ezek csak tárgyak.
2022. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem akarok nagyon tahó lenni, de akinek tényleg pár 10e ft is ennyire számít az minek vesz ilyen prémium készüléket? Valahogy úgy gondolnám, hogy akinek iphone-ja van annak nincsennek napi gondjai hanem azért van tartaléka. Az a telefon nem a csóróság szimbóluma. Aki mutatni akarja és ténylegesen is van pénze annak van. Vagy csak látszat és színjáték az egész?
2022. dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!