Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefonról iphonra...

Androidos telefonról iphonra váltani?

Figyelt kérdés

Már elég régóta használom a meglévő telefonomat, már lassú, az akkumulátora hamar lemerül. Elgondolkoztam azon, hogy veszek egy új telefont, bementem egy üzletbe, odalépett egy dolgozó ahogy nézegettem a telefonokat, elmondtam, hogy most milyen telefononom van és milyet szeretnék.

Azt mondta, hogy androidos telefonról az adatokat nagyon nehéz átrakni iphone-telefonra (néhány kép, és a névjegyzék, de a névjegyzék átírására ráfordítanám az időt, ha nem megy máshogy egyesével), ő mindenképpen androidosat ajánlott. (Illetve azt is mondta, hogy nehéz átszokni az iphone-hoz).

Ez tényleg így van? Felejtsem el az Apple termékeket?

Van konkrét elképzelésem is, ez az Iphone 11 (nem a pro, hanem a sima)



2022. dec. 16. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az butaság, hogy nehéz átvinni az adatokat Androidról IPhone-ra. Az IPhone tárcán kínálja fel a kezdeti beállításokban ezt a lehetőséget, csak ki kell választanod, hogy Androidról költözöl, és csak követni kell az utasításokat. Az Androidra egy "Move to IOS" (Váltás IOS-ra) nevű alkalmazást kell letölteni a Google Play-ről, és követned kell az utasításait. A lényeg, hogy mindkét eszközt ugyan ahhoz a wifihez csatlakoztasd.

Ha pedig nem a kezdeti beállításoknál szeretnél egyből költözni, mert az Androidos telefonod nem áll készen, vagy nincs nálad, vagy bármi, akkor is számtalan lehetőség áll rendelkezésedre. A fényképek átvitelére használhatod mondjuk a Google fotókat. Vagy ha nem akarsz a felhővel szórakozni, akkor vannak különböző wifin keresztül küldő alkalmazások. Én fájlokat a Windows, és az Apple eszközöm között a ShareIT nevű programmal mozgattam, amikor rendelkeztem Apple eszközzel, és az úgy küldött képek, és videók, a Fotók alkalmazásban landoltak (Az IPhone galériájában). A névjegyeket is át lehet cuccolni mondjuk úgy, hogy felmented őket a Google fiókodba, aztán az IPhone-on is belépsz a Google fiókodba, és bekapcsolod a névjegyek szinkronizálását.

Szóval nem egy atomfizika az adatok mozgatása az IPhone, és az Android között, csak nagyon sokan ezt túlgondolják.


Hogy kinek milyen az átszokás? Ez igazából ízlések és pofonok. Az IPhone-ok nem rossz telefonok, viszont más, mint az Android, vannak olyan dolgok, amikben az Android veri az IPhone-t, de azért bőven akad olyan is, ami mögött az Android elbújhat. A kedvencem az Apple által biztosított sok éves szoftverfrissítés. Ilyet az Android nem tud.

Én azt mondom neked, hogy vedd meg az IPhone-t, és az adatmozgatás miatt fájjon legkevésbé a fejed, az legyen a legnagyobb bajod az életben!, próbáld ki, és ha nem tetszik, akkor add el. A használt IPhone 11-eket is úgy viszik, mint a cukrot, és csak minimális veszteséggel adsz túl rajta, ha nem tetszik, és azon a pénzen vehetsz egy olyan androidot, amilyet szeretnél. A használt almákat sokkal jobb áron lehet eladni, mint a használt droidokat.

2022. dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így kell költösni droidról ájfónra: [link]

A csávó egy idióta...

Megszokni nem nehéz. Van csomó dolog ami más, de néhány nap alatt megszokod. Attól hogy ez a barom a boltban nem tud kezelni egy iPhonet, más még meg tudja oldani.

2022. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A bolti segítők nagy része semmivel nincs tisztában. 😃
2022. dec. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is idén váltottam próbaképp iPhone-ra. Kb. semmit sem kellett csinálnom, minden adatot simán átvitt. A képeket Google Fotókba szépen felszinkronizáltam (jó nagy lüke voltam eddig, hogy nem használtam), ezt ugyanúgy fel lehet telepíteni iOS rendszerű telefonra és így ott is megvan onnantól. A négyjegyeket dettó át lehet vinni a Google fiókkal együtt, amikhez nyilván az iPhone telefonod is hozzá fog férni.


Plusz ott van a már korábban említett Move to iOS is.

2022. dec. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A bolti eladókat hagyjuk...


Nyugodtan váltsál, ha az tetszik.

Semmi gondod nem lesz.

2022. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

iPhoneonon is ott a google mindenféle szolgáltatása.

Amit droidról szinkronizálsz google naptára, címjegyzékbe, stb azt fogod látni iPhoneonon is. Meséld el legközelebb az ostoba boltosnak ha találkozol vele.

2022. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!