Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudok szép képeket...

Hogyan tudok szép képeket készíteni mobiltelefonnal?

Figyelt kérdés

Üdv! Fotózáshoz kérnék segítséget!

Redmi Note 9

Hogyan érdemes fotózni? A beállításoknál érdemes az exponálógomb hosszan nyomására a fókuszt állítani vagy a kijelzőn kattintani (fókuszálni) és utána megnyomni az exponálógombot? Tudom hülye kérdés, de szeretnék mindig szép képeket készíteni.



2022. dec. 19. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a telefonod kameráján múlik, hogy mennyire alkalmas jó minőségű képek készítésére. Nekem ugyan más márkájú telefonom van, de azt tapasztaltam, hogy érdemes rá fókuszálni arra, amit fotózol. Elsősorban tájképeket fotózok, naplemente, felhő fotózás esetén általában érdemes kicsit sötétíteni a képet, jobban kijönnek a színek. Ha van pro mód, ott sokféle beállítást meg lehet adni, fehéregyensúlyt szoktam állítani legtöbbször. Nem érdemes túlzottan zoomolni, attól életlenné, pixelessé válhat a kép. Bezavarhat, ha van valami az előtérben pl elektromos vezeték, mert akkor arra fókuszál, hiába próbálom másra állítani, így megint csak életlen lesz a kép.

Igazán profi fotók készítéséhez profi fényképezőgép kéne, de ki akarná folyton magával cipelni.

2022. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Gcam (Google camera) feltelepítése sokszor szinte csodát tesz, olyasmiket hoz ki a hardverből, amire a gyári kamera app nem képes.

Itt találsz óra információkat:

[link]

2022. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/results?search_query=mobile+photogra..

Kismillió videó van erről a jútúbon!

Ha nem megy az angol akkor is lehet ezekből ötleteket meríteni!

2022. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy pl. csoportképnél érdemes portré módra rakni? Viszont ebben az esetben a háttér elmosódik. Szóval hogy tudok olyan csoportképet fotózni, hova fókuszáljak ilyenkor?
2022. dec. 19. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!