Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Képek (rendszerezett) mentése...

Képek (rendszerezett) mentése mobiltelefonról számítógépre hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mobiltelefonon a galériában szépen, rendszerezetten lehet a képeket megtekinteni, egymás utáni sorrendben.

Ha a mobiltelefon csatlakoztatása után a képek másolásra kerülnek a Windows-os számítógép mappájába, akkor a Windows-os képnézegetővel csak egyenként lehet megtekinteni és "össze-vissza" adja be a képeket, nem kronológiai sorrendben...

Mit lehetne tenni hogy rendszerezetten lehessen megtekinteni?

Az eddig lementettekkel is azt szeretném ha rendszerezetten lehetne megtekinteni.

Az adott, időszakos mentések mindig helyesen elnevezett, egyetlen mappába kerülnek.



2022. dec. 24. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha tudsz minimálisan angolul és nem félsz parancsokat beírni, akkor itt egy svájci bicska:

[link]


Én ezzel neveztem át a minap egy rakás válogatott fotót dátum_idő.jpg formára hogy időrendben legyenek, mappákba pakolni se nehezebb őket dátum alapán.

2022. dec. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nincs a gépen Fájlkezelő?
2022. dec. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen telefon, nálam az android nem változtatja meg a fájl dátumokat, marad a készítés dátuma (bár én nem mentek felhőbe), de az iphone állandóan elállítja a dátumot a gépre másolás időpontjára (ott sem mentek felhőbe).

Én az Advanced Renameer nevű programmal állítom vissza az exif adatokból a kép készítésének dátumát a fájl módosításának dátumává, így ha a képnéző úgy van beállítva, hogy dátum szerint pörgesse a fájlokat, akkor időrendben lépteti őket. Viszont nem annyira egyszerű kezelni ezeket az átnevező programokat ha teljesen kezdő vagy. De beállíthatod úgy is (legalábbis ha valami normálisabb képnéződ van, az alap windowsosban nem tudom, hogy lehet-e állítani), hogy fájlnév szerint rendezzen, akkor nem szokott baj lenni, mert általában növekvő számsorrendben nevezi el a fényképező a fájlokat.

2022. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Android-os telefon, valamilyen régi LG, nem az enyém azért nem tudom a pontos típust, csak megkértek hogy segítsek megoldani ezt, gondolkodjak rajta.

Én is gondoltam valamilyen Linux script-en, ami exif tool alapján átnevezget.


A telefon csatlakoztatásakor a windows intéző jelenik meg, illetve azt hiszem a Windows-ban is lehetne valamilyen programmal importálni a fotókat ami nem a telefon programja, de azt nem tudom az ilyen importálóprogramok mit tesznek vele, milyen formátumba alakítják és hova pakolják...

2022. dec. 24. 18:34
 5/15 anonim ***** válasza:
MC a mobilra, azzal másold át.
2022. dec. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én a windowsban total commanderrel másolom át. De már a mobilon rossz a dátum.
2022. dec. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az említett exiftool-t összeberhálták windowsra is, a weboldalon fönn van az is.
2022. dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom van Windows-binárisa is.

Úgy gondoltam: Linux-on egyszerűbb lehet a különféle parancsok összehangolása (átnevezés, mappa létrehozása és átmozgatás), bár biztos Windows-ban, .bat fájllal is simán összehozható.


Egyébként akik a MC és Total Commander-t javasolták:ha azzal lennének átmásolva és "más nem történne", a képek nevei ugyanazok maradnának, nem?

Lehet, hogy félreértek valamit.

2022. dec. 25. 04:13
 9/15 anonim ***** válasza:
A fájlnevek ugyanazok maradnának, de nem a nevekkel van a gond, hanem a dátumokkal. De azzokkal is csak akkor, ha az alapján rendezi, lépteti a képnéző a fájlokat. Ha név szerint rendezi/lépteti, akkor nincs gond.
2022. dec. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
MC a mobilon van, ha azzal másolsz a dátumok megmaradnak
2022. dec. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!