Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 5G-s telefon van köze ahoz...

5G-s telefon van köze ahoz hogy Jobb legyen a Wifi hálozat? én ugy tudom h az 5G Hálozat az csak mobilnet wifi hálozat megint más nem?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Sokan keverik az 5G-t az 5Ghz Wi-Fivel.


Az 5G (4G, 3G, stb) a mobilhálózat generációja, az 5Ghz (vagy 2,4Ghz) a Wi-Fi hálózat frekvenciája.


5Ghz-en gyorsabb az adatkapcsolat, viszont a régebbi eszközök nem feltétlenül támogatják.


A mai telefonok legtöbbje viszont támogatja.

2022. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"5G-s telefon van köze ahoz hogy Jobb legyen a Wifi hálozat?"

Nem, nincs.

"én ugy tudom h az 5G Hálozat az csak mobilnet wifi hálozat megint más nem?"

Így van.

Mi a kérdés?

2022. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mi a kérdés?"


Hogyan írnád helyesen a kérdező mondatait?

2022. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az 5 ghz-es hálózatnak csak előnyei vannak, társas házban pl sokkal érdemesebb azt használni, gyengébb az 5ghz jelerőssége mint a 2,4-é, szóval nem lövik egymásnak a szomszédok, gyorsabb, és pont amiért ennyire telített a 2,4 ghzes hálózat ha te is azt használsz sanszos hogy bezavarnak a többiek, így érdemesebb az 5 ghzt használni mert az sokkal tisztább. Habár 2,4-en is lehet a csatornák között variálni és kimérni melyik csatorna épp a foglalt, de ehhh... és olyan routert kell venni ami egyszerre tud 2,4 ghzt meg 5 ghzt is, szóval amelyik eszköz tudja az 5-öt az arra a frekvenciára áll át, a régiek meg a 2,4-re.
2022. dec. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha ha az 5g-s telefon mobilnetjét osztod meg wifin keresztül...
2023. jan. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 "csak előnyei vannak"

A terjedése lényegesen rosszabb, ha a zavarokat nem nézzük akkor simál lehet, hogy valahol a 2,4 hibátlanul megy, az 5 már nem.

2023. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!