Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elveszett mobilt ki kell...

Elveszett mobilt ki kell fizetni ?

Figyelt kérdés
Ha valakinek elvész vagy ellopják a hűségidő lejárta előtt a mobilját, annak ki kell fizetni a telefon árát ?

2023. jan. 22. 00:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Ha felveszel hitelt és bemész vele a kaszinóba, felrakod a piros ötösre és bebukod, nem kell visszafizetni a hitelt.
2023. jan. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekik az a fontos, hogy a hűségidő alatt a csomagodat fizessed végig és nem az, hogy milyen telefonról használod. Kérj egy új kártyát a régi számodra és fizesd tovább.
2023. jan. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Folyt.: Ha részletre vetted a telefont, azt ki kell fizetned. De ha a csomagodat hűségidő lejárta előtt felmondod, akkor még kötbért is kell fizetned.
2023. jan. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Jártam már így, természetesen ki kell fizetni.
2023. jan. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké, megpróbálom egy példán át megértetni.

Neked van egy mobilod, és el szeretnéd adni. Én azt mondom neked hogy megveszem, de csak havonta tudom kifizetni részletekben az árát. Te belemész a dologba, ideadod a telefont, én pedig havonta fizetem neked egy kiszámolt összeggel.

De elhagyom e telefont, mielőtt még teljesen kifizettem volna neked az árát.

Te mit mondanál, a fennmaradó részt kérnéd-e, vagy azt mondanád, hogy hagyjuk, mert már nincs is telefonom?

Látom hogy a biztosítás is szerepel a kulcsszavak közt amiket beírtál. ha van biztosítás, és érvényes az elvesztésre vagy lopásra, akkor úgy működik, hogy a káreseményt a rendőrségen kell jelentened, ott kapsz róla hivatalos papírt, hogy valóban bejelentetted. Azt kell vinni a biztosítóhoz. Aztán ha a rendőrség lezárja és nem lett meg, arról is viszed a papírt.

A szerződésnek megfelelően fog eljárni a biztosító. Azaz ha a szerződésben az elhagyás, ellopás esetére van valami opció, az lép érvénybe. Feltéve ha elfogadja az igényed. Mert azért a biztosító is vizsgálja, a körülményeket. És ha az jön ki hogy arra a káreseményre nem vonatkozik a biztosítás, akkor beint.

De mindezektől függetlenül, a telefon hátralévő részleteit a mobilszolgáltató kérni fogja tőled.

Nem tudjuk milyen biztosításod van, van-e egyáltalán.

2023. jan. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
100%
Igen.
2023. jan. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki.
2023. jan. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A héten volt egy kérdés két kategóriával arréb, hogy a mozdonyvezető tanfolyamot ha nem fejezi be, akkor __mennyire veszi komolyan__ a máv hogy vissza kell fizetni a tanfolyam árát.

És most jön ez a kérdés, meg még linkelhetnénk hasonlóakat.

Ordítóan nagy az igény hogy középiskolában legyen jogi alapismeretek oktatás! Fogalma sincs az embereknek arról hogy mi az a szerződés, abban mik vannak leírva és neki milyen jogai és kötelezettségei keletkeznek amikor aláírja. Vagy amikor csak simán bekattintja az "elfogadom a ..." melletti pipákat, szerintem fogalma sincs az emberek 97%-nak hogy azzal egy több100 oldalas szerződést fogadott el.

A rendőrségen pont azért kell bejelenteni hogy tudd bizonyítani hogy azért nincs nálad a telefon mert ellopták. Ha esetleg valami bűncselekményt követnek el vele akkor ne téged vigyenek be.

A hűségidőnek meg semmi köze a telefonhoz. Az az előfizetésre vonatkozik. Bemész, bejelented, letiltatod a régi kártyát, adnak egy másikat és használod tovább (egy másik készülékel). A telefont meg ha elhagyod az a te bajod... miért nem vigyáztál rá jobban? Attól még ki kell fizetni. A kocsit is miután megveszed és összetöröd a következő körforgalomban, akkor ha visszasétálsz a kereskedésbe szerinted visszaadják az árát?

2023. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezért sem érdemes hitelre mobilt venni, 2 év alatt sok minden történhet, van aki az első héten leejti (öszetörik v. beázik) , elvész, és utána ugyanúgy ki kell fizetni.
2023. jan. 22. 12:38
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Furcsán van nálad bekötve a vezérlés látom...
2023. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!