IPhone 11 2023-ban?

Figyelt kérdés
Androidról váltanék, és ez a telefon egész jó árban van. Megéri 3-4 évre venni?
2023. jan. 25. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
megéri
2023. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

TLDR: 2 évig még (majdnem) biztosan lesz rá friss iOS, 3 évig nem biztos, de valószínű, 4 évig már nem valószínű. Nem rossz telefon, de szerintem van jobb vétel is.


Hát a 128-as háttértárú verzió (64-eset ne vegyél 2023-ban), egy normális webshopból 237-től kezdődik ebben a szent pillanatban.

A 14-es szériánál vagyunk jelenleg, az iPhone 11 2019 szeptemberében jelent meg. Szokás azt feltételezni, hogy minden iPhone modell legalább 5 éves szoftveres támogatást kap, ami amúgy nem feltétlenül volt igaz minden készülékre és hivatalosan semmilyen ígéret nincs erre, de jó eséllyel lehet ebben bízni. Vagyis ennek várható legalább 2024 végéig lesz támogatása, ha tippelnem kéne akkor még akár egy évvel tovább is.

Most erre lehet úgy is tekinteni, hogy tök jó, mert ez egy hosszú támogatási idő, akinek ilyen telefonja van, az örülhet neki. Másrészt meg manapság 237-ért ha veszel egy új akármilyen telefont, akkor annak is legalább lesz ennyi támogatottsága, de jó eséllyel inkább több. A Samsungnál lassan már a középkategória is kap 4 évnyi Android főverzió frissítést, de biztonságit mindenképp, a többi gyártó is már a 3+1-re kezd átállni. Persze egy iPhone is használható marad nem frissített iOS-el, csak akkor leszel bajban, amikor az általad használt appok verziókövetelménye lehagyja azt, ahol a telefonod megragadt. Androidon ez meglehetősen későn jön el, iOS-en hamarabb, de ott is még szerintem egy éved vígan lehet.

Az iPhone 11-ben nem OLED kijelző van, és az is csak 60 Hz-en, mondjuk utóbbi számomra egyáltalán nem számít, de az OLED már a belépő szintű telefonok tetején is alap, 90/120 Hz-es képfrissítéssel.

Továbbá az alap iPhone telefonok üzemideje látványosan a 12-es szériát követően kezdett javulni, a 11 még nem olyan hű de jó, de ha nem nyomkodod egész nap, akkor egy napot nyilván kibír.

A benne található A13-mas SoC még mindig jó teljesítményt nyújt, már köze sincs a csúcskategóriához, de 2-3 év múlva is bőven elég lesz.


Ha nem zavar az OLED kijelző hiánya és az, hogy maszkban nem működik a FaceId (ki tudja, hogy kelleni fog-e még), akkor rá lehet rabolni, de ha nem ragaszkodj az iOS-hez, akkor szerintem nem egy 3 generációval ezelőtti telefont kéne erőltetni újonnan. A használt árakat nem ismerem, de esetleg megnézheted azokat is.

2023. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 3 éve nyuzom a 11-et, októberben lesz 4 éves. Nekem teli van háttértàr (64GB), igy néha vannak fura dolgai, de gyorsan abba is hagyja. Az aksi már kezd kaka lenni, de nekem nem vészes, hiszen kb egésznap a töltöpadon van, amikor dolgozom.


A kamera egész jó, de a céges telefonom (Galaxy S21 FE) kamerája jobb képeket csinál, nyilván fiatalabb technika.


Én informatikában dolgozom, egy rakás uj motyót kaptam az elmult 1-2 évben a cégemtöl és mindennek egyre jobb a kijelzöje, viszont érezhetö, hogy az Apple az LCD kijelzö fejlesztéssel valahol 2016-2017 körül megállt. Nyilván a 12-es széria ezen változtatott az Oleddel, de a sima 11 egy régi technologiát kapott. Jo ez amugy…


Mindennapra teljesen jó, én iOS és Android app fejlesztöként azt mondom, hogy a mindennapokat még mindig jol kiszolgálja és ki is fogja még szolgálni.


Viszont ezért a pénzért van jobb vétel is. Akár iPhone, akár Androidos telefon.

2023. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább Galaxy S21 FE
2023. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!