Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Eljött a Huawei "vége"?

Eljött a Huawei "vége"?

Figyelt kérdés
A minap bementem az egyik mobil szolgáltatóhoz (csomag váltás, készülék csere), és az ügyintéző azt mondta, hogy Huawei-t már nem sokáig lehet kapni szolgáltatóknál, rövid időn belül egyik itthoni sem fogja forgalmazni. "Miért?" kérdésemre csak azt a választ kaptam, hogy "valószínűleg már nem akarnak vele foglakozni". Abbamaradt a téma boncolgatása, de nagyon érdekelne ennek oka, feltéve, hogy igaz. (próbáltam keresgélni, de laikusként kb semmi negatívat nem találtam, ami a fentieket indokolná)

2023. jan. 25. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell a kutyának sem kínai kém telefon
2023. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Meglepődnék, ha így lenne. Amúgy azért, mert a Google (Android) annó 2 éve kifarolt mögülle. Saját oprendszert csináltak azóta Harmony (pontosabban Harmony OS) néven.

Én is váltottam annak ellenére, hogy már 2 Huawei telefont is elnyűttem 6 év alatt, most szintén kínainál maradtam (én ár-érték arányban meg vagyok vele elégedve, csilliárdot pedig mobilért nem vagyok hajlandó és anyagilag sem áll módomban kicsengetni), Xiaomit nyüvök. Annál a márkánál - pedig szintén full kínai - egyelőre nem indult meg ez a vészharang-kongatás, hisztéria és őrület, ami a Huaweinél évek óta nonstop tart.

2023. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
igen európában és ámerikában , kína, india továbra is vásároja őket
2023. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Ahogyan #2-es írta azért, mert megvonták tőlük a Google-t. Nekem egy Huawei P30pro-m van. 3 éves. Semmi gond vele. Rendesen működik. Cserélni meg nem tudom, mert nem találtam alternatívát.

#1 kém telefon?

Merkel kancellár telefonját néhány éve az USA hogyan hallgatta le? Mert a többi telefon, alkalmazás "Google, Facebook, YouTube, stb." nem gyűjt rólad adatokat. Néhány éve volt a nagy adatgyűjtési botrány az USA-ban. Mint kiderült a gyűjtött adatokat külsős cégeknek adták tovább pénzét.

2023. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még a Trump-papa 2019-ben tiltólistára tette a Huawei-t, így amerikai cégek (mint pl. Google) nem működhetnek együtt vele.


Nincs rajtuk google play, így jóval kevesebb alkalmazást tölthetsz le rá.

2023. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, hogy a Huawei mennyire kémkedik, de számomra érthetetlen, hogy a Huawei GT órámhoz kapcsolódó egészség alkamazás miért ragaszkodik a bluetooth kapcsolatnál a GPS bekapcsolásához? Enélkül nem is akarja párosítani az órát a telefonnal. Ráadásul csak az app-al csatlakozik (eredetileg ;) ), a telefon nem is látja.
2023. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5: Ezért vettem Xiaomit. Az Apple telefonok és az iPhone-ok sajnos olyan árban vannak, ami elérhetetlen számomra, mert 200k meg afelett, a Huawei-en meg pokolian megszívnám a Google hiányát még akkor is, ha kényelmetlenül ugyan, de rá lehet mókolni a GMS-t. Amúgy meg kémkedhetnek utánam, engem nem érdekel.
2023. jan. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Aki után kémkedni akarnak, az után fognak is kémkedni és képesek is lesznek rá, tehetsz rá akármilyen anti-spyware cuccot. Pont.

Akinek nincs vaj a füle mögött, az ettől nem fél. Ha nem töltesz le terabyte-szám havonta rendszeresen torrentről cuccot, akkor szerintem emiatt sem kell rettegni, de még csak félni sem.

2023. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja persze, ha kormányzati pozícióban vagy a felső tízezer részeként, akkor esetleg lehet félnivalód, de azok meg 99%, hogy nem ide járnak kérdezősködni, meg ők le vannak hallgatva(figyelve).
2023. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!