Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az én telefonszámommal hívtak...

Az én telefonszámommal hívtak fel másokat, nem egyedi eset. Veled is előfordult már?

Figyelt kérdés

Elsősorban csak azért írom a bejegyzést, mert korabban nem találtam róla semmit az interneten magyarul, csak angolul. (phone number spoofing) Egy VOIP telefon használatával el tudják rejteni a saját telefonszámukat (akár az ország előhívót is) és random generált pl. magyar telefonszámot ír ki ilyenkor a hívott félnek.

Előző héten délelőtt két, kijelzett telefonszámú, de számomra ismeretlen ember keresett, hogy nemfogadott hívása volt a telefonszámomról. A második telefonáló arról is beszámolt, hogy bizalmas pénzügyi adatokat próbáltak tőle kicsalni. Szerencsére azóta nem keresnek. Telefonon beszéltem a szolgáltatómmal, a rendszerük szerint nem indítottam hívást abban az időszakban.



2023. febr. 1. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen még nem történt velem, de ez már nagyon durva, eddig csak külföldi számokról hivogattak.
2023. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Haverommal többször is előfordult már, főleg a 6. tequila után
2023. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Jól tetted, hogy beszéltél a szolgáltatóval, így myoma van annak, hogy nem te voltál. Ennél többet nem tudsz tenni.
2023. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3# hívás lista van a szolgáltatónál, anélkül is nyoma van kit hívott, az összes többit aki nincs a listán azokat nem hívta.
2023. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy ki és milyen számról hív, ha a bankkártya adataim után érdeklődik.

Amúgy én is tudok olyat csinálni, hogy más száma jelenik meg az enyém helyett, a munkahelyemen párszor megvicceltem vele a kollégákat.

Neked ezzel nincs semmi dolgod.

Ha pl. rendőrségi ügy lenne a dologból, úgyis leellenőriznek. Nekem is volt hasonló, de nem ugyanilyen, egyből kaptam egy hivatalos írásos megkeresést (mert az ország másik végén volt az ügy), és nyilatkoznom kellett. Visszaküldtem azzal a válasszal, hogy nem élek a tanúkénti nyilatkozattétel lehetőségével. Utána egyszer felhívott ugyanaz a személy, aki a levélben volt feltüntetve, és kérdezett a telefonszámommal kapcsolatosan, mivel kiderítették, hogy az előfizető egy cég, és a számlát egy másik személy fizeti, én pedig használom. Mondtam hogy ez így van rendjén, nem kívánok ebben sem nyilatkozni, ha más kérdés nincs, akkor köszönöm a beszélgetést.

Ennek már 3 éve.

2023. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az utóbbi egy hétben most már velem is harmadszor történik meg, hogy hívnak, mert én hívtam őket. Rendkívül kellemetlen, hogy magyarázkodnom kell, hogy én nem hívtam. Teljes őrület, hogy mennyi mindenre képesek a csalók... sajnos technikailag is.
nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem ma volt ugyan ilyen esetem már 3-an hívtak hogy volt nem fogadott hívásuk tőlem, rohadt kellemten volt magyarázkodni hogy én ugyan senkit sem hívtam és elnézést kértem mert teljesen hülyének néztek!
ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!