Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért volt, hogy 15-20 éve...

Miért volt, hogy 15-20 éve szinte mindenki szolgáltatótól vett mobiltelefont, ma meg általában máshonnan?

Figyelt kérdés

15-20 éve amikor fiatal voltam, szinte mindenki a Vodafone, Pannon, T-Mobile vagy Westeltől vett új telefont.

Ha kártyásat akkor mindig kapott hozzá egy SIM-et, új telefonszámmal, amit a többség nem használt.


Ráadásul ezek a telefonok szolgáltató függők is voltak.


Ma pedig, már sok éve a többség nem szolgáltatótól vásárol.


Hogyan alakult így át?



2023. febr. 5. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkoriban komoly kedvezmenyeket adtak a szolgaltatohoz kotott keszulekekre.
2023. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Mert sokkal olcsóbb, ha megrendelem ugyanazt valamilyen webáruházból. Amúgy bizonyos csomagokkal megérheti, de én ezt nem használnám ki, így hiába lenne olcsóbb maga a készülék náluk, de összességében sokkal rosszabbul járnék.
2023. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ismeretségi körömön belül a legtöbben azért döntöttek így annak idején, mert akkoriban jelentősen kedvezőbb áron jutottak új készülékhez.


Arról nem is beszélve, hogy lehetőség volt X év hűségidő után teljesen ingyenesen, vagy egy ténylegesen jelképes összeg mellett elhozni egy "ajándék" készüléket, vagy pedig választani egyet a szolgáltató által meghatározottak közül, amit meg lehet venni az eredeti ár töredékéért.


Sok ismerősöm így bagóért hozott ki felső–középkategóriás telefonokat, cserélte le ingyen a sajátját, vagy hozott neki a postás egy ajándék táblagépet :)


Én személy szerint soha nek vásároltam még mobilt szolgáltatótól, és továbbra sincs késztetésem erre.

2023. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Ja, egy időben csövesek nevére vették a sok előfizetést meg mobilokat részletre. Tesómat is egyszer megszivetták, hogy csak itt írja alá, és kap 5 ezret. Utána meg kiderült hogy havidíjas szerződés volt és havonta 5 ezret kellett fizetnie 2 évig ... Akkoriban az még sok pénz volt.
2023. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én meg azok közé tartoztam akik már akkor is kártyafüggetlen Media Markt , Saturn stb vettem telefont. Nem szolgáltatotol.
2023. febr. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: akkoriban SOKKAL olcsóbb volt a szolgáltatótól vett telefon. Pl. a szolgáltatónál megkaptad 15 ezerért, ugyanaz a model kártyafüggetlenül meg volt 35 ezer.

Manapság meg ugyanannyi a szolgáltatónál is a telefon, szóval nem éri meg. De a szolgáltatónak sem éri meg olcsóbban adni, mert ugye ha nem részletre veszed, akkor akár azonnal függetleníteniük kellene ingyen.

2023. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

már független


" lényegében véget vet a kártyafüggő mobiltelefonoknak, szinte csak kártyafüggetlen telefonok lesznek Magyarországon méghozzá, úgy hogy ezért egy forintot sem kell majd fizetnünk."


[link]

2023. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!