Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egyik memóriakártyáról egy...

Egyik memóriakártyáról egy másik micro sd-re áthelyeztem kártyaolvasóval és asztali géppel filmeket, amik aztán végül mindkét kártyáról eltűntek, mert nem sikerült a művelet. Miért volt ez és hogy tudom visszahozni a fájlokat?

Figyelt kérdés

Szépen ment az áthelyezés, de mivel 1-1,5 órás volt, így nem vártam meg, néha kimentem a szobából. A vége felé látom, hogy még 15-20 perc, mondom, oké, megyek még tenni-venni, aztán mire visszaérek, kész lesz.


Oké, kész is volt. Látom, hogy a régi kártyáról eltűntek, az újon ott vannak. Igen ám, csak a telóba betéve az új kártyát látom, hogy csak az üres könyvtárak vannak ott!!!! Oké, gép visszakapcs, kártyaolvasó visszadug, mindkét kártya be, és látom, hogy nem csalt a szemem, valóban nincsenek meg a filmek egyik kártyán se!!!


Mi a szar lehet ez? Mindent úgy csináltam, ahogy máskor is szoktam, mikor dolgokat mentek át, a kártyát is exFAT-ra formáztam, ahogy eddig az előző kártyáimat is.


Illetve még annyi, hogy ha egy filmet a telóm belső tárhelyéről helyezték át az új kártyára, akkor sokszor 98-99%-nál megáll és majdnem 10 percbe telik, mire történik valami.


Valahogy nem úgy működik ez a kártya, ahogy kéne, nem úgy, mint az eddigi kártyáim.


1 TB-os Lenovo az új kártyám és egy 256 GB-os Kingston a régi. Mindegyik kártyám class 10-es, szóval a sebesség nem lehet probléma elvileg.


A telefon Redmi Note 11 Pro 5G, ha ez számít.



2023. febr. 6. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg fat32-es formátummal, azt minden android tudja kezelni. Nem minden teló támogat exfat-formátumot
2023. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A 256 gigás Kingston-om is exFAT-ban volt és működött. Amúgy az új kártyára a filmek eltűnése előtt zenéket és képeket is helyeztem át és azokkal semmi baj nem volt. Csak mintha a nagyobb terjedelmű dolgok valahogy nem akarnának rendesen rámásolódni. De ez is, hogy a teló belső tárhelyéről egy másfél gigás úgy tesz át, hogy 98-99-ig szépen elmegy, ott pedig megáll percekig...



Amúgy FAT32-re soha nem formázok se kártyát, se vinyót, mert 4 gigánál nagyobb fájlt nem lehet rápakolni. (Illetve egyszer a pendrive-omat arra formáztam, mert az autórádió csak azt ismerte fel, igaz, arra csak mp3-ak mentek.)

2023. febr. 6. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:

áthelyezni sosem szabad

először másolni és ha sikerül azután lehet törölni az első adat hordozóról.


itt volt már aki panaszkodott az olcsó 1 T pendrive-ra.

2023. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mikor a 128 gigásról váltottam a 256-osra, akkor is áthelyeztem a dolgokat egyikről a másik kártyára. Maximum annyi történt (ha történt...), hogy egy hibaüzenettel megszakadt a folyamat, de a fájlok nem törlődtek onnan, ahonnan át akartam helyezni őket.


Amúgy azért az áthelyezést választom másolás helyett, mert másolással ki tudja mennyi idő lenne nagyobb méretű fájloknál. Eddig baj nem volt vele.

2023. febr. 6. 12:45
 5/7 anonim ***** válasza:

"másolással ki tudja mennyi idő lenne nagyobb méretű fájloknál"

Pont annyi, mint áthelyezéssel.(ha nem azonos partíción van a két hely)

2023. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

áthelyezésnél --> másol --> eredetit töröl


ha valami nem stimmel, akkor ennyi


azt nem is írtam:

először laptopra mentem és utána onnan az új pendrive-ra,

ha minden stimmel akkor törlöm a dolgokat, ha muszáj

2023. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2023. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!