Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes védőfóliát venni a...

Érdemes védőfóliát venni a telefonomra?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 1,5 éves telefonom. Abszolút semmi baja nincs, nem is akarom lecserélni, csak a kinézetét szeretném egy kicsit feldobni egy új tokkal, mert a régi a széleken eléggé kopott (ami kívülről nem látszik, csak belülről, de engem nagyon zavar).


Ezen kívül a most rajta lévő fóliát is le szeretném szedni, mert kb. 1 perc alatt foltos lesz miután mikroszálas kendővel letörlöm, akkor is, ha kezet mosok, és ez nagyon zavar. Színes csíkos lesz, mintha zsírral kenegettem volna, nagyon csúnya magasabb fényerőnél. Jelenleg egy vékony, hajlékony műanyag fólia van rajta, ha jól emlékszem, gyárilag került rá. Esés ellen gondolom nem sokat védene, inkább a karcolásoktól féltettem, és azért hagytam rajta.


A telefon kijelzője íves, így üvegfóliát nem szeretnék. Egy régebbi telefonomnál megpróbálkoztam vele, de még a drágább fóliánál is maradt egy levegőcsík a szélén, ami nagyon zavart, nem tudtam elviselni, így maradnak a vékony, hajlékony fóliák.


Viszont a telefon 1,5 éves, nagyon maximum mégegyszer ennyi ideig fogja bírni szerintem (3 év volt a maximum, amit egy telefon kibírt nálam anélkül, hogy nagyon lelassult volna). Ha egy egyszerű gyári vacak műanyag fóliával kibírt ennyi időt látható karcolások nélkül, akkor érdemes egyáltalán új fóliát venni, ha üvegfólia nem jöhet szóba, vagy hasonló használat mellett ki fogja bírni karcolások nélkül a maradék időt a telefon kijelzője?


(A tokja elöl is védi a telefont, amikor éppen nem használom, és amikor használom, nagyon vigyázok rá, soha nem törtem be egy telefon kijelzőjét sem.)



2023. febr. 6. 13:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Esetleg ezzel a fóliával kapcsolatban van valakinek tapasztalata?


[link]


A tokom is ilyen márkájú, ebben az esetben kompatibilis vele, ugye? Ez rásimul rendesen az élekre, nem marad levegős az íveknél?

2023. febr. 6. 13:27
 2/13 A kérdező kommentje:
Az első kommentemre inkább ne is válaszoljatok, most olvastam, hogy nem működik ezzel az üveggel a telefon ujjlenyomat olvasója, úgyhogy ez se lesz jó...
2023. febr. 6. 13:30
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

"most olvastam, hogy nem működik ezzel az üveggel a telefon ujjlenyomat olvasója"


Rosszul olvastad.

2023. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"A fólia NEM kompatibilis a kijelzőbe integrált ujjlenyomat-érzékelővel."


"Amennyiben ultrahangos ujjlenyomat leolvasó készülékkel rendelkezik, nem tudjuk, garantálni, hogy működni fog a leolvasó a fóliával vagy üveggel."


Két helyen néztem meg a fóliát (az árát hasonlítottam össze), ott ezeket írták. Honnan tudhatom biztosan, hogy működni fog-e?

2023. febr. 6. 13:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem Magyarországon élek, így nem tudom mennyire releváns, de itt a mobil üzletekben nyomtattam külön az adott típusra védő fóliát. Az előző telefonom Samsung edge volt, a srác kinyomtatta a fóliát, egy perc alatt felsimitotta és annyi. Működött az ujjlenyomat érzékelő is. Akkor azt mondta, a fólia egy bizonyos szintig regenerálja magát, ami kimondott baromsagnak tűnt. Az új telefonomra is ilyen fólia került, a macskám meg pont a napokban döntött úgy, hogy lekarmolja egy kicsit. A kárpótlási nyomok majdnem teljesen eltűntek
2023. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van ennek a fóliának valamilyen neve? Melyik mobil üzletben árulják, melyik országban?
2023. febr. 6. 13:47
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Honnan tudhatom biztosan, hogy működni fog-e?"


Onnan, hogy én azt mondtam. Vagy megvizsgálod, hogy működik a telefonban levő szenzor, és rájössz magadtól...

2023. febr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hollandia. Az üzlet nevével nem hiszem hogy sokra mész. Nevet nem mondott a srác, csak ezt a verziót ajánlotta, amikor mondtam hogy vedofoliat szeretnék a telefonomra. Szerintem ha besetalsz egy mobil üzletbe és elmomdod a kívánságodat, segíteni fognak.
2023. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#7 Hát nekem sajnos ennyi nem elég. Nem vagyok annyira elengedve anyagilag, hogy feleslegesen megvegyek egy ötezer forintos üvegfóliát, és két nap múlva meg kidobjam. Arra lettem volna kíváncsi, hogy TE honnan tudod. Hogy MIÉRT működik mégis, amikor azt mondják, hogy lehet, hogy nem fog. Nem vagyok kisgyerek, hogy annyi elég legyen, hogy "Onnan, hogy én azt mondtam.", főleg egy idegentől. Lehet, hogy igazad van, de ennyiből nem tudhatom...
2023. febr. 6. 13:59
 10/13 A kérdező kommentje:

#8 Lehet, hogy ilyesmi volt?


[link]

2023. febr. 6. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!